• Головна
  • Словацькі діти колядують закарпатцям
12:00, 13 січня 2015 р.

Словацькі діти колядують закарпатцям

У понеділок, 12 січня, в Ужгороді вітали особливих гостей. Діти зі словацького міста Вранов-над-Топльов приїхали в наш край уже за традицією: після Різдва вони колядами звеселяють сусідній регіон – таке близьке їм Закарпаття.

Делегація школярів-бетлегемів приїхала разом з Почесним консулом України у Вранов-над-Топльов Станіславом Обіцькі. Дипломат мав зустріч з керівництвом області й, користуючись нагодою, маленькі словацькі гості заколядували і на площі Народній. Їх привітали голови ОДА Василь Губаль та облради Володимир Чубірко. Вони подарували дітям солодощі та пам’ятні презенти, і домовилися, що наступного Різдва організують спільні словацько-українські коляди.

Коментуючи таку втішну подію, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль зазначив, що чути святкові співи від маленьких словацьких друзів було дуже приємно – діти показали прекрасну програму, а ще ж їхні колядки дуже подібні на наші: українські, закарпатські.

“З Пряшівським краєм у нас тісна співпраця і дружні взаємини. Слухати колядки було дійсно радісно – тим паче, що їх виконували діти. Наші культури схожі, й традиції у нас співзвучні, і ці колядки подібні на наші. Нам треба жити спільно – у єдиній європейській родині. І ці діти – їхній візит, їхній виступ – свідчення не тільки того, що традиції живуть і розвиваються, а й нашої спорідненості”, – сказав Василь Губаль.

Маленькі ж бетлегеми вирушили звеселяти й інших закарпатців. Один з основних візитів – в дружню Ужгородську спеціалізовану ЗОШ №4, де школярі вивчають словацьку мову і культуру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #губаль #колядки #словацькі #діти #культура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...