• Головна
  • Ужгородський архів змінює прописку
16:00, 4 січня 2015 р.

Ужгородський архів змінює прописку

Архіви в нинішньому розумінні з'явилися в Ужгороді з 1935 року. Для людей, які вміють працювати з документами, такі установи є неоціненними для досліджень, зокрема - історії свого краю.

Ужгородський архів, в даний час знаходиться в міськраді, до недавнього часу був незручним для такої роботи, проте його співробітники отримали нове приміщення і сучасні ресурси і вже планують безліч проектів. Докладніше про це Ужгороду розповіла начальник архівного відділу Ужгородської міськради Тетяна Мар'їна.

- Куди переїжджає міський архів?

- Нам надали архівне приміщення на вулиці Кармелюка, 7. Раніше там було КП «РУМБ». Зараз ведемо прийом, можна сказати, на кількох квадратних метрах кабінету. Самі ж архівні документи взагалі на Жупанатській, де умови для роботи наших фахівців не надто хороші.

- Чи буде відповідати всім сучасним вимогам оновлений архів?

- Не сумніваюся. Тим більше, що в цьому зацікавлене і керівництво міської ради. У нас добре відремонтоване приміщення з просторим архівосховищах. Тому крім того, що «переселимо» туди тисячі наявних у нас справ, нарешті зможемо забрати і документи з міської ради, які накопичилися за 14 років. А це, за моїми підрахунками, 2,5 тисячі одиниць. До слова, в перспективі буде і читальний зал, де зможуть працювати дослідники та студенти; плануємо і організацію виставок. У нас немає історичних документів, як, наприклад, у Берегові, - тому плануємо тісно з ними співпрацювати, щоб можна було в Ужгороді мати вільний доступ до документів. Хочемо створити історичний фонд матеріалів про наших архівах. Перейти від звичної видачі довідок до створення умов для цікавих досліджень.

- Коли плануєте святкувати новосілля?

- Плануємо переїжджати відразу на початку нового року. Тоді ж і відзначимо День архівного працівника, за календарем який - 24 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #архів #адреса
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...