• Головна
  • Ужгородець пішов у ліс і ледь не відморозив все своє достоїнство
16:00, 31 грудня 2014 р.

Ужгородець пішов у ліс і ледь не відморозив все своє достоїнство

30 грудня, о 09:37 до закарпатських рятувальників надійшло повідомлення, що в місцеву лікарню з ознаками переохолодження та обмороження окремих частин тіла був доставлений житель Ужгорода.

57-річного ужгородця в нетверезому стані знайшли на залізничній зупинці «Ясліще» і госпіталізували в хірургічне відділення Перечинської ЦРЛ.

Медики діагностували у потерпілого загальне переохолодження організму, а також обмороження обох стоп і гомілок II-III ступенів та забій правої кисті.

Щоб не допустити переохолодження та обмороження Управління ДСНС України в Закарпатській області рекомендує громадянам дотримуватися основних правил поведінки під час перебування на вулиці в умовах низьких температур.

Зокрема, перед виходом на вулицю слід обов'язково поїсти і правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов'язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і надягайте просторий взуття, бо небезпека одержати обмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість).

Обов'язково надягайте головний убір. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, сприяє кращій терморегуляції організму. У той же час не рекомендується вживати алкоголь і курити на морозі. Алкогольне сп'яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.

Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа. Кращий варіант - рукавички з тканини, відштовхує воду і не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом; - Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше, метал остигає до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю і холодових травм. По-друге, кільця на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.

Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #ужгород #переохолодження #зупинка #обмороження #лікарня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...