• Головна
  • Олексій Дриночкін: Угорщина боїться загородити стежку війни між США і Росією
09:00, 25 грудня 2014 р.

Олексій Дриночкін: Угорщина боїться загородити стежку війни між США і Росією

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що "США не тільки стали втручатися, але й брати активну участь у внутрішній політиці країн Центральної Європи". На думку угорського прем'єра, це відбувається "через конфлікт на Україні, а також через переговори між США та ЄС про вільну торгівлю". Прокоментувати вислів погодився професор кафедри світової економіки МДІМВ, провідний науковий співробітник Інституту Європи РАН Олексій Дриночкін.

Експерт зазначив, що у США є свої важелі тиску на Європу, зокрема, на Угорщину: "Якщо раніше були обвинувачення щодо нестачі демократії, то зараз фішкою стали звинувачення в корупції. Відома історія, коли американці анонімно ввели заборону на в'їзд на територію США і репресивні санкції щодо шести угорських політиків. Їм були пред'явлені звинувачення в корупції, правда, коли угорці спробували у них попросити точний список, американці не повідомили, у пресу це не потрапило, залишилося тільки ворожіння на кавовій гущі.

Під цим гаслом проводилося і багато інших заходів, типу організованих демонстрацій проти введення податку на Інтернет. Зараз від податку відмовилися, але тут, можливо, збіглися дії американців з не зовсім продуманими діями самого Орбана, його уряду. Цілком можливо, що можуть бути придумані посилення якихось технічних регламентів з приводу функціонування атомних станцій на території Євросоюзу. Способів впливу дуже багато".

Кореспондент попросив експерта роз'яснити, в чому розбіжності щодо зони вільної торгівлі між США і країнами Центральної Європи. Чому Орбан не говорить про ЄС, чи означає це, що ЄС - це провідник політики США?

"З точки зору голої економічної теорії цей проект, напевно, не представляє якихось особливих проблем. Але якщо додавати сюди політичний компонент, який дуже сильно присутній в даний час, то тут угорці побоюються, що їхні інтереси абсолютно не будуть враховуватись. Власне, не тільки угорці, я думаю, і представники інших європейських країн - Словаччини, Чехії, Австрії. Політичне підгрунтя цього проекту в даний час явно вийшло на перший план. Можливо, тут американці переслідують свою мету - остаточно добити Європу. Ми бачимо, що Євросоюз все менше стає самостійним у прийнятті якихось політичних рішень, а більше виступає провідником якихось чужих дій і намірів ", - відзначає Олексій Дриночкін.

Орбан наголосив, що не хоче брати участь у холодній війні. "Вони (США) хочуть втягнути нас в конфлікт, який виявиться поганим для нас. Настрої холодної війни формуються між США і Росією, і ми (Угорщина) не хочемо брати в цьому участі", - заявив політик. Кореспондент запитав у експерта, а чи можливо в умовах глобалізації залишитися осторонь від холодної війни?

У відповідь Олексій Дриночкін зазначив, що не тільки Орбан виступає проти цього, але й інші партії. Угорщина - маленька країна, її жителі чудово розуміють, що вони можуть виявитися десь посередині "лінії фронту" у разі початку якихось більш агресивних дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#угорщина #обран #між ЄС та США #холодна війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...