Актуально
18:00, 18 грудня 2014 р.
Силові структури систематично відмовляють журналістам у наданні публічної інформації
Актуально
У період з 6 по 12 грудня зафіксовано по 2 випадки порушень свободи слова в категоріях «Фізична агресія» і «Цензура. Доступ до інформації »,« Захист свободи слова »і один випадок непрямого тиску.
Другий тиждень грудня 2014 показала тенденцію збереження в медіа-просторі України інструментальної трактування роботи журналістів. Мова йде про підхід до працівників ЗМІ як до виконавців чиїхось приватних послуг, а не представників професії, покликаної захищати вільне слово. У цьому контексті є і приклади фізичної агресії і непрямого тиску у вигляді помсти за діяльність з розслідування або незалежну позицію, або також повне ігнорування з боку влади протестів журналістської спільноти за фактом створення посади Міністра інформаційної політики та формування відповідного міністерства, йдеться в щотижневому звіті Інституту масової інормаціі (ІМІ).
Категорія «Фізична агресія»
В Ізмаїлі (Одеська область) головному редактору місцевого інтернет-видання "Інфоречье" і газети "Наша магала" Станіславу Тугаю невідомі підпалили автомобіль після оприлюднення фактів корупційної діяльності з боку місцевої влади.
У Херсоні в ході конфлікту між забудовниками та Херсонській самообороною представник приватної охоронної фірми перешкоджав професійній діяльності оператору ТРК «Скіфія» та погрожував фізичною розправою.
Категорія «Цензура. Доступ до інформації »
Начальник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Валерій Блошенко відмовився надати журналістові інтернет-видання «Преступности.НЕТ» Андрію Лохматова копію договору з ТОВ «ВОГ Рітейл», згідно з яким служба автодоріг закупила бензин за ціною 18 гривень за літр у червні 2014 року, коли паливо коштувало близько 15-16 гривень за літр.
Рівненська обласна прокуратура відмовилася давати відповідь на запит Інформаційно-аналітичного порталу "4 влада" щодо переліку імен і прізвищ рівненських корупціонерів.
Категорія «Непрямий тиск»
Директор комунального медіа-холдингу в місті Шостка Сумської області (входить ТРК «Акцент» і газета «Полісся») Ірина Коваленко заявила про тиск, який чиниться на неї з метою усунення з посади. І вважає, що народний депутат Ігор Молоток через своїх людей хоче взяти під контроль підпорядковані їй ЗМІ.
Категорія «Захист свободи слова»
Луцька редакція інтернет-видання «Під прицілом» підтримує інформаційний протест українських журналістів, експертів та активістів проти створення так званої «Мінправди» і висловлює категоричну незгоду з ідеєю створення Міністерства інформаційної політики, яка була озвучена минулого тижня.
Більше 30 журналістів Закарпаття звернулися до Президента України, прем'єр-міністра та голови Верховної Ради з вимогою негайно припинити процес створення Міністерства інформаційної політики України і ліквідувати посаду «міністра інформаційної політики». Серед підписантів - штатні та позаштатні працівники друкованих та електронних ЗМІ Закарпатської області, а також регіональні кореспонденти загальноукраїнських ЗМІ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:22
Вчора
Оголошення
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...