• Головна
  • Борець з лохотронами з Ужгорода стряхне пил з азарівського законопроекту
Антилохотрон
08:22, 3 грудня 2014 р.

Борець з лохотронами з Ужгорода стряхне пил з азарівського законопроекту

Антилохотрон

Верховна Рада України збирається струсити пил з азарівського законопроекту "Про заборону фінансових пірамід в Україні" (номер і дата реєстрації - 0959, 27.11.2014), який не прийняли за старої влади. Ужгородський юрист Богдан Хаустов багато років ефективно бореться з компаніями-шахраями, виграючи позови на користь потерпілих.

Він стверджує, що в поданій редакції документ не принесе користі суспільству. Навпаки - підтримає власників "пірамід".
Держфінпослуг та інші розробники забули про наявність близько 500 фірм, які використовують принцип "піраміди", мошеннічая з позиками. Вони маскуються під кредитні компанії, мають розвинену мережу філій і обороти в десятки мільйонів. За допомогою ряду зацікавлених депутатів у 2011 році псевдо-кредитним компаніям вдалося легалізуватися, назвавши свою діяльність "адмініструванням покупок товарів у групах".
Богдан Хаустов застерігає: нині у аферистів бум. Одні займаються "перекредітація біженців з Донбасу" і дурять воїнів АТО, яким знадобилися гроші на амуніцію, інші спеціалізуються на доларових боржників банків. Їх реклама обіцяє швидкі позики без довідки про доходи, але замість позики консультанти "розкручують" клієнта на перший внесок (так званий "комісійний платіж") і умовляють підписати договір, який накладає на клієнта обов'язок щомісяця вносити платежі за право брати участь у кредитній лотереї.
Цей бізнес процвітає у всіх великих містах України, які не уникаючи і окупованих територій, а найбільші псевдо-кредитні компанії відкривають філії в Росії. Зубожіння сотень тисяч співгромадян в умовах війни і інфляції, кредитні шахраї сприймають як додаткову можливість нажитися на чужому горі.
У цьому інтерв'ю "Обозреватель" розповість, як працюють лже-кредитори і до яких хитрощів вдаються консультанти нечистоплотних компаній.
- Як змінилася ситуація з кредитними шахрайствами під час війни?
- Під час кризи завжди загострення. Особливо перед новим роком: нормальних кредитів немає, паніка по валюті і нерухомості - ідеальні умови для цієї зарази. Кількість бажаючих обманутися перевищує пропозиції. На ринок повилазили навіть ті з них, хто пішов у тінь 2-3 роки тому. Приміром, було 2 роки тому ТОВ "Український прогрес". Пропало після того, як пішов вал скарг. Тепер реклама в 4 обл.центрах, люди скаржитися знову стали.
Відкрийте будь-яку газету оголошень, яку безкоштовно роздають у метро, з тиражем в сотні тисяч примірників - там суцільно реклама псевдокредітних організацій.
- І на кожному кроці буквально можна зустріти різноманітні "швидкі позики", "Швидко гроші" - це що?
- За даними, які у мене є, швидше за все - ті ж кредитні шахраї і відкрили ці лавочки. Вони туди посилають своїх клієнтів, яким нічим платити перший внесок. Там можна позичити 2000 гривень під 30-50% на місяць, і потім отримані в борг гроші люди віддають кредитним шахраям. У результаті людина залишається повинен і швидко-позикової конторі, яка під величезний відсоток позичила йому кілька тисяч, і, відповідно до кабальним договором, залишається повинен того ж "Альянсу Україна". Не отримавши нічого.
Зараз найсильніші - це "Альфа Гроші", "City Credit", "Credit Invest", "Ренесанс-кредит", "Європейський Кредит", що належать одному власнику. Один офіс такої компанії за тиждень приносить від кількох десятків тисяч до декількох сотень тисяч гривень. Цей бізнес вже коли продається, він продається з інструкцією для обману.
- Технології обману удосконалюються?
- Наприклад, людина, залишаючи свою онлайн заявку на брокерському сайті, сам отримає дзвінок від кредитних шахраїв з радісними звісткою: "Вам такий-то банк затвердив кредит!". Консультант в колл-центрі інструкцію знає на пам'ять, готовий відповісти на будь-яке питання. Його завдання: будь-якими способами переконати людину, щоб він приніс перший внесок (вони це ще називають - захистом від інфляції, страховкою, гарантійним платежем), а коли людина після сплати перевіряє документи, він бачить, що перший внесок виявився оплатою за консультаційне обслуговування, а програма являє собою фінансову піраміду.
- Стрибок долара як вплинула на цю сумну картину?
- Дозволив шахраям вписати в свою рекламу слово рефінансування (або як вони висловлюються - перекредітація). Половина людей, які до них звертаються - це ті, хто має валютні кредити і готовий викласти 10-20-30 тисяч гривень першого внеску. А ще шахраї користуються базами даних клієнтів - наприклад, одного з найбільших українських банків (можливо, отримали через свою агентуру в банках). Спрацьовує феномен: "Ми все про вас знаємо". Боржникам банку, що мають проблеми з погашенням, шахраї пропонують рефінансування. Люди хочуть, щоб їх ніхто не чіпав, і заради цього віддають останнє. Шахраї знають, що це закінчиться судовими розглядами і відбиранням майна, так як банку кредит все одно доведеться повертати. І виправдовують себе тим, що якщо не нам людина віднесе останні гроші, то віднесе їх іншим, адже таких фірм зараз дуже багато. І коли вони мали справу з тими ж бійцями АТО, або тяжко хворими людьми, які, довіряючись, розповідали консультантам - яке у них тяжке становище, консультант продовжував брехати.
- Консультант ж сидить на відсотку: чим більше ошуканих, тим вище його зарплата?
- Абсолютно вірно. Якщо говорити про "Альянс Україна", їх головний офіс знаходиться зараз у Донецьку, і вони кажуть обдуреним клієнтам: "У нас біда, у нас стріляють, ми не можемо віддавати гроші за судовими рішеннями (тим позовами, які вони програли і за якими суд зобов'язав повернути обманутому людині "комісійний внесок"). І в той же час вони продовжують там працювати.
При цьому фінансовим компаніям плювати - знаходиться людина на окупованій території, або в зоні АТО, все одно йому треба їхати в той же Маріуполь. Хоч в біле простирадло обернувшись (через лінію фронту) і оплачувати кредит. Або відправляти гроші з того світу.
- Варто уточнити: "Альянс Україна" - той кредитна спілка, на який було заведено багато кримінальних справа про шахрайство? Після того як ошуканий клієнт цього "Альянсу", макіївчанин Андрій Калугін, якому потрібні були гроші на лікування сина аутиста, зрозумівши, що його "кинули", взяв у заручниці обманувшую його робітницю. Чим там закінчилося?
- Калугін сидить, а по керівництву "Альянс Україна" питання було вирішене за дуже великі гроші. Людям, які заступилися за Калугіна, підняли бунт ошуканих клієнтів, їм заткнули роти грошима. Або повернули первісний внесок або дали кредити. Але ви врахуйте, що навіть якщо "Альянс Україна" дасть обіцяну позику, це буде дуже не вигідно ... Колишні співробітники кажуть, що перша і найголовніша їх завдання - посадити людину на зобов'язання, за якими він буде платити і виплатить в підсумку значно більше тієї суми, яку отримав у борг. Позика в підсумку буде під такі невигідні умови ... Що набагато краще було б звернутися в банк або навіть до приватної особи.
"Альянс Україна" присутній десь на території чверті або третини областей України, центральні і південно-східні області - в основному. Причому, були аналогові випадки, як з Калугіним, і в інших регіонах. В Ужгороді обдурена жінка того ж соціального стану, що і він, правда - не так радикально надійшла з консультантом. Взяла за волосся робітницю і повозила особою по клавіатурі. Їй нещодавно суд виніс вирок по нанесенню легких тілесних ушкоджень консультанту.
- У таких випадках невідворотність покарання спрацьовує дуже швидко, а у випадку з покаранням шахраїв - ні?
- Зараз ряд їхніх офісів знаходиться під охороною приватних агентств. В офіс садять горилу, яка "заспокоює" обурюється людини, виштовхує з офісу. А ряд таких фірм знаходиться під опікою Держслужби охорони. Приїжджають наряди міліції і відразу починають переконувати »не писати дурниць" на адресу цих компаній, оскільки "правди все одно не доб'єтеся.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#азаров #законопроект #фінансові піраміди #юрист ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...