• Головна
  • В Ужгороді обговорили надзвичайні ситуації Закарпаття
09:00, 2 серпня 2011 р.

В Ужгороді обговорили надзвичайні ситуації Закарпаття

У понеділок, 1 серпня, під керівництвом в.о. голови обласної адміністрації Івана Бушка відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Першим обговорили питання щодо ситуації у м. Свалява, що трапилася 13 липня на території колишнього лісокомбінату. Внаслідок падіння крану для завантаження залізничних вагонів було смертельно травмовано трьох працівників. Для виявлення обставин нещасного випадку було створено спеціальну комісію. За словами начальника управління Держгірпромнагляду Михайла Саварина, комісія виявила ряд значних порушень у процедурі працевлаштування людей. До речі, у цій справі фігурують 3 підприємства, проте досі достеменно не виявлено на чиєму балансі знаходився кран, кому належить територія, на якій проводилися роботи. Для уникнення у майбутньому подібних ситуацій було вирішено провести обстеження технічного стану кранів на території Закарпаття. Райдержадміністраціям та міськвиконкоми краю разом з підприємствами рекомендовано посилити контроль за дотриманням вимог при збиранні, заготівлі та реалізації металів; не допускати до робіт із підвищеної небезпекою некомпетентних працівників.

Також обговорили питання щодо ліквідації зсуву на ділянці Київ-Чоп. Липневі дощі призвели до зсуву ґрунтів та каменепадів на автомобільних дорогах краю. Зокрема, в середині липня біля селища Кольчино, на узбіччя дороги, впала глиба вагою близько 8 тонн. Ситуацію локалізовано, проте нині у цьому місці зберігається небезпека каменепаду. Тому перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, Василь Заєць, звернувся до членів комісії з пропозицією ліквідувати небезпеку шляхом проведення вибухових робіт. Запропоновано звернутися до спеціалізованого підприємства у місті Львів. Відділу державної автомобільної інспекції управління МВС – забезпечити проїзд автотранспорту під час робіт. Розробити спільний план заходів з недопущення подальшого розвитку зсувних процесів.

– З проблемою зсувів ми стикаємося досить часто, адже територія області здебільшого гірська. Звичайно, краще ліквідувати небезпеку максимально, а не чекати коли каміння, що нависає впаде на дорогу. Тим більше, що через рік Україна приймає Євро-2012 – і автодорога Київ-Чоп стане чи не найголовнішою «артерією», якою туристи і фани їхатимуть до місць проведення матчів, – наголосив в. о. голови обласної адміністрації Іван Бушко.

Ще одне актуальне для області питання – стан радіаційної безпеки. Нині на 11-ти підприємствах краю зберігаються радіаційні відходи. На разі стоїть питання про їх вивезення у Львів на підприємство «Радон». Затримка спричинена тим, що відходи повинні вивозитися за кошти підприємств, де вони зберігаються. Для контролю над ситуацією вирішено провести позачергову перевірку організацій, які використовують джерела іонізуючого випромінення.

Останнє питання порядку денного – ліквідація надзвичайної ситуації у смт. Солотвино. Зараз на шахтах проводиться консервація, огородження територій, заміри рівня води. За словами заступника голови Тячівської РДА Олександра Продана, людям важко покидати місце, де вони провели все життя. Тому проводиться інформаційна кампанія серед населення, яка спрямована поінформувати про небезпеку подальшого перебування в зоні надзвичайної ситуації та необхідність переселення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...