• Головна
  • Угорців турбує заклик сородичів із Закарпаття до армії України та участь у бойових діях
Сусідство
16:08, 29 листопада 2014 р.

Угорців турбує заклик сородичів із Закарпаття до армії України та участь у бойових діях

Сусідство

Про це повідомив вчений, директор Інституту славістики Дебреценського університету (Угорщина) Йожеф Горетить. Філолог з Угорщини взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Актуальні проблеми викладання російської мови і літератури в фінно-угорській аудиторії» в Сиктивкарі.

За його словами, жителів Угорщини непокоїть ситуація на Україні, фактично триваюча війна в її східних регіонах. Особливу тривогу викликає те, що чоловіків - етнічних угорців, які живуть компактно в Закарпатській області, закликають до Збройних сил і відправляють на схід країни, де вони можуть загинути під час бойових дій. Угорці вважають, що їх родичі не повинні ризикувати життям через конфлікт між українцями і переважно російським населенням Донбасу.

Нагадаємо, у Закарпатській області України проживає близько 150 тисяч угорців, що становить 12 відсотків населення регіону. Майже 95 відсотків з них назвали угорську мову рідною на момент перепису населення 2001 року. Угорці утворюють більшість населення в Берегівському районі, половину населення Виноградівського району, і помітну меншість в Ужгородському та Мукачівському районах Закарпаття.

Уряд Угорщини підтримує закарпатських угорців у прагненні отримати національну автономію і окремий виборчий округ, завдяки якому вони мали б гарантовану можливість посилати до парламенту України свого депутата. Будапешт спонсорує підготовку фахівців з угорською мовою в Закарпатському педагогічному інституті ім. Ф. Ракоці, вимагає, щоб Київ не перешкоджав місцевим угорцям здобувати друге (угорське) громадянство. Уряд Угорщини встановлює тісні контакти з лідерами угорців Закарапатья.

Ще далі йдуть лідери праворадикальної партії Jobbik, які підтримали відокремлення від України Криму і в цілому схвалюють позицію Росії. Так, представник Jobbik, виступаючи в Парламентській асамблеї Ради Європи 9 квітня 2014, заявив, що "Крим - російський, а Закарпаття - мадярське". Угорець назвав Україну «штучною державою», до складу якого, зокрема, входить Закарпаття, яке багато років належало Угорщині. Jobbik вимагала від уряду та МЗС Угорщини вжити заходів щодо захисту угорської меншини в українському Закарпатті. При цьому партія заявила, що новий український уряд нелегітимний, вбачаючи в поточній ситуації ще один акт «помаранчевої революції», що почалася в 2004 році, і черговий акт геополітичної боротьби між віссю Вашингтон-Брюссель і Росією. За словами представника організації, у Закарпатті угорська і русинська меншини повинні отримати статус повної регіональної автономії. А у вересні поточного року евродепутати - "Йоббік" проголосували в Європарламенті проти угоди Євросоюзу з Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗАКАРПАТТЯ #Ужгород #угорщина #Jobbik #мадяри
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...