12:00, 19 липня 2011 р.
Стартувала реконструкція газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород»
На промисловому майданчику газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" неподалік м.Богуслав Київської області за участю Прем'єр-міністра України Миколи Азарова та міністра енергетики та вугільної промисловості було зварено символічний "золотий стик". Таким чином розпочато реалізацію проекту "Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород", передає кореспондент УНН.
В заходах з нагоди початку реалізації проекту взяли участь керівники НАК "Нафтогазу", ДК "Укртрансгаз", ВАТ "Газпром", Світового банку Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейського інвестиційного банку( ЄІБ).
Як зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, модернізація газотранспортної системи України є важливим питанням і висловим впевненість, що Україна з цим впорається.
"Я впевнений, що ми з цим завданням впораємося, тому що в нас здоровий колектив, висококласні фахівці і я хочу лише побажати, щоб ця робота була завершина якнайшвидше. Тому що від цього залежить енергетична незалежність нашої країни. І ця робота має першочергове значення для цієї важливої мети", - наголосив Ю.Бойко. Він також запевнив М.Азарова в тому, що міністерство завжди буде підтримувати колектив "Нафтогазу" і виконувати всі завдання якнайшвидше.
Крім того, НАК "Нафтогаз" підписав меморандум з ЄБРР та лист про співпрацю з ЄІП, якими фіксуються наміри банків щодо фінансування проекту.
Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" передбачає реконструкцію лінійної частини газопроводу з допоміжними обєктами, модернізацію та реконструкцію компресорних станцій і модернізацію та реконструкцю систем лінійних телемеханіки та звязку.
Нагадаємо, проект модернізації газопроводу розрахований на 9 років. Модернізувати першу чергу планують за три роки. Обсяг інвестицій на першу чергу реконструкції становить 538, 87 млн.дол. США. З них власні кошти - 230,87 млн.дол та кредитні кошти - 308 млн.дол. Протяжність газопроводу територією України - 1160 км.
Магістральний газопровід "Уренгой-Помари-Ужгород" проходить територією 10 областей України: Сумської, Полтавської, Черкаської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської і Закарпатською.
Довідка УНН: Газопровід "Уренгой — Помари — Ужгород" — експортний газопровід, з'єднує Уренгойське газове родовище та газові родовища півночі Західного Сибіру із Ужгородом. Далі газ транспортується кінцевим споживачам у Центральній та Західній Європі.
Перетинає російсько-український кордон на північ від міста Суми, перша компресорна станція на території України — КС "Ромненська". По території України газ транспортується до КС "Ужгород" на українсько-словацькому кордоні та до менших компресорних станцій на угорському та румунському кордонах.
Проект експортного трубопроводу був запропонований у 1978 році від родовищ Ямбурга, але пізніше було змінено на трубопровід від Уренгойського родовища, яке вже, на той час, експлуатувалося. У липні 1981 року консорціумом німецьких банків на чолі з Deutsche Bank і AKA Ausfuhrkredit GmbH погодилися надати 3,4 млрд. німецьких марок у вигляді кредитів для будівництва компресорних станцій. Пізніше були підписані угоди з групою французьких банків і японським експортно-імпортним банком. У 1981—1982 були підписані контракти про постачання компресорів, труб та інше обладання з Creusot-Loire, John Brown Engineering, Nuovo Pignone, AEG-Telefunken, Mannesmann, Dresser Industries, Walter Kidde і Japan Steel Works. Трубоукладачі були придбані у компаній Caterpillar Inc і Komatsu.
Газопровід був побудований в 1982—1984 роки. Він створив трансконтинентальну систему транспортування газу Західного Сибіру до Західної Європи, офіційна церемонія інавгурації відбулася у Франції.
Будівництво газопроводу закінчено в 1983. Загальна довжина — 4 451 км, потужність — 32 млрд кубометрів газу на рік. Діаметр труб — 1420 мм. Протяжність по території України — 1 160 км, на трасі знаходяться дев'ять компресорних станцій. На кожній КС встановлено по три ГПА ГТК-25І.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...