• Головна
  • У Закарпатті за результатами кампанії з декларування троє мільйонерів
12:49, 14 липня 2011 р.

У Закарпатті за результатами кампанії з декларування троє мільйонерів

Загальна сума задекларованих доходів за 2010 рік склала 216,5 млн. грн.

Із 8479 громадян, які подали декларації за минулий рік, 1219 задекларували 5,4 млн. грн. доходів від продажу рухомого майна, 565 – 28,5 млн. грн. доходів у вигляді спадщини, 372 громадян – 2,4 млн. грн. доходу від здавання в найм нерухомого майна. 37 громадян задекларували на Закарпатті отримані у 2010 році іноземні доходи більш ніж на 3 млн. грн. Удвічі більше громадян (96 за 2010 рік, тоді як 50 за 2009 рік) задекларували інвестиційний прибуток на суму 6,4 млн. грн.

За тими деклараціями, в яких задекларовано доходи і визначено суму податку до сплати, до бюджету сплачено 3,1 млн. грн.

Традиційно значні доходи задекларували громадяни, які отримали їх внаслідок операцій з цінними паперами чи іншим майном, як винагороди (гранди) за науково-дослідну роботу, дивіденди тощо. Доходи більше 1 млн. грн. задекларували троє громадян.

Про це на прес-конференції для ЗМІ, присвяченій підсумкам кампанії декларування, повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПА в області Ігор Кріль. Він також наголосив, що з кожним роком збільшується і кількість громадян, які декларують доходи, і власне задекларовані суми, що насамперед свідчить про зростання свідомості наших громадян.

Цьогорічна кампанія декларування доходів не мала особливих відмінностей від минулорічної, оскільки проводилася відповідно до норм Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, який діяв до 1 січня 2011 року, зазначалося на прес-конференції. Єдиною відмінністю, яку запровадив Податковий кодекс, стало продовження строків кампанії декларування до 1 травня для тих громадян, які були зобов’язані подати декларацію. У той же час, до 1 травня необхідно було подати декларації і тим громадянам, які хотіли скористатися своїм правом на податковий кредит. Раніше вони могли подавати такі декларації до кінця звітного року.

Незважаючи на зміну строків подання декларацій, цифри свідчать, що кількість бажаючих скористатися правом на податковий кредит у зв’язку з понесеними витратами на навчання, страхування, сплату відсотків за іпотечним кредитом порівняно з минулим роком зросла. Проведена податківцями роз’яснювальна робота, у тому числі і за допомогою засобів масової інформації, дала свої результати: якщо за 2009 рік своїм правом на податковий кредит скористалися 4830 громадян, то за 2010 рік – 5494. За результатами проведених розрахунків за такими деклараціями громадянам повернуто 3,4 млн. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...