• Головна
  • У податковому кодексі змінено терміни декларування доходів
13:03, 13 липня 2011 р.

У податковому кодексі змінено терміни декларування доходів

Цього року їх продовжили до 1 травня.   Нововведення стосується як громадян, котрі були зобов’язані подати декларацію за наслідками 2010 звітного року, так і тих, хто подавав декларацію про доходи з метою отримання податкового кредиту. Про це розповіли Микола Бутенко, заступник голови ДПА у Закарпатській області та Ігор Кріль, начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПА у Закарпатській області.

Слід зазначити, що цьогорічна деклараційна кампанія проводилася відповідно до норм Закону України №889 “про податок з доходів фізичних осіб” та не мала значних відмінностей від минулорічної.

“Зараз вже можемо підбити підсумки та запевнити, що наша робота триває успішно, — стверджує Ігор Кріль, — станом на 1 липня близько 8,5 тисяч громадян задекларували свої податки”.

Кількість поданих декларацій із зобов’язанням до сплати цього року також зросла. Наприклад, 96 громадян отримали інвестиційний прибуток, задекларований дохід яких склав 6,4 млн. грн. на відміну від 2010 року, коли чисельність складала 50 громадян із доходом у 2,6 млн. грн. Також майже 5 тисяч студентів звернулися до ДПА з метою повернення частини сплаченого податку у зв’язку з витратами на навчання.

“Закінчилася основна частина роботи ДПА — прийом декларацій від громадян та їхній перерахунок. Але це не означає. що податкова залишилася без роботи. Ми й надалі продовжуємо виявляти тих громадян, які не виконують конституційний обов’язок”, — каже Микола Бутенко.

Оприлюднений розмір штрафу складає 170 гривень, до якого додається ще й окрема сума податку, яку мали заплатити. За минулий рік було виявлено близько 200 таких порушників. Обмеження, пов’язані з повноваженнями держслужбовцями в основному сходяться на сплаті податку від доходу розміром у 2—3 тисячі гривень.

Серед позитивних прикладів, за підсумками кампанії декларування доходів у минулому році, Микола Бутенко називає сплату до державного бюджету податку та декларування іноземних доходів фізичними особами, котрі не мають громадянства, а в окремих випадках користуються лише статусом резидента України.

До позитивних зрушень у напрямку усунення корупції належить і нещодавно проведена соціальна акція “Зарплата у “конвертах” — ні”, до участі у якій залучили 40 волонтерів податкової служби — студентів закарпатських вишів, які розповсюджували друковану продукцію та спеціально виготовлені футболки з написом «За чесну зарплату».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...