• Головна
  • ЄСПЛ визнав, що суддя Ужгородського міськрайонного суду затягував судові процеси, - Глагола
08:47, 20 березня

ЄСПЛ визнав, що суддя Ужгородського міськрайонного суду затягував судові процеси, - Глагола

ЄСПЛ визнав, що суддя Ужгородського міськрайонного суду затягував судові процеси, - Глагола, фото-1

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) офіційно визнав, що в Україні є серйозна проблема з затягуванням судових справ. Одним із суддів, через яких люди роками не можуть отримати рішення, є Тамаз Деметрадзе.

Про це у своєму розслідуванні повідомляє журналіст Віталій Глагола. 

Повідомляється, що кілька українців звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргами, що їхні справи в судах тривають надто довго – по 7, 10, а то й 14 років.

"Це порушує їхнє право на справедливий суд, адже справи мають розглядатися в розумні строки. Суд у Страсбурзі погодився з ними та постановив, що Україна порушила їхні права." - йдеться у розслідуванні

За словами журналіста, один із таких випадків стосується саме судді Тамаза Деметрадзе, який працює в Ужгородському міськрайонному суді.

"Він неодноразово затягував судові процеси, відкладаючи засідання без вагомих причин. З 66 призначених засідань він скасував 7 без жодного пояснення." - йдеться у дописі

Також повідомляється, що через такі дії люди, які чекали справедливості, не могли отримати рішення, залишаючись у стані невизначеності роками. Для когось це означало неможливість виправдатися перед законом, для інших — втрату шансів відновити свої права.

"У рішенні ЄСПЛ є конкретні цифри, які вражають: Андрій Яковенко – чекає рішення понад 11 років, Михайло Заболоцький – його справа тягнулася 12 років і 2 місяці, Василь Штефаняк – 7 років і 5 місяців, Олександр Шпаков – 5 років і 7 місяців, Костянтин Захаренко – 8 років і 5 місяців, Сергій Бовбалан – 14 років і 11 місяців, Олег Молін – 9 років і 1 місяць"

Зазначається, що Європейський суд визнав, що такі затягування – це серйозне порушення прав людини. Україна тепер має виплатити постраждалим компенсацію від 1 200 до 7 200 євро за моральну шкоду.

"Чому це важливо? Така ситуація показує, що в Україні є судді, які не виконують свої обов’язки сумлінно. Це не лише руйнує життя людей, які роками чекають справедливості, а й підриває довіру до судової системи загалом.

Європейський суд чітко дав зрозуміти: такі дії не можуть залишатися безкарними. Чи буде відповідати за це суддя Деметрадзе – питання, на яке має дати відповідь уже Вища рада правосуддя." - пише Віталій Глагола

Читайте також: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарне провадження щодо судді Ужгородського міськрайонного суду

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Глагола #Деметрадзе #ЄСПЛ #березень #2025
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...