• Головна
  • Тривожний розлад – поширена проблема сучасності
Новини компаній
14:00, 27 січня

Тривожний розлад – поширена проблема сучасності

Новини компаній
Тривожний розлад – поширена проблема сучасності, фото-1

Статистика психічних захворювань залишається невтішною, оскільки дедалі більше людей стикаються з різними їх проявами. Експерти PLESO стверджують, що у основної частини пацієнтів діагностується тривожний розлад. Він наповнює страхом та розгубленістю, тому не всі одразу розуміють, що відбувається насправді. У порівнянні з короткочасними потрясіннями, спровокованими стресом, представлена ​​проблема триває півроку та більше.

Якщо не зайнятися терапією, тривожний розлад може спричинити серйозні психічні порушення. Нерідко, коли цей стан супроводжується як фізичними, так і психічними патологіями, що маскують або посилюють тривогу. З появою перших ознак потрібно звернутися до фахівця. Досвідчений психолог в Ужгороді зможе провести діагностику та підібрати лікування.

Фактори розвитку та клінічні прояви

Причинами, що провокують появу тривожного розладу, є:

  • Постійний стрес;
  • Захворювання ендокринної чи серцевої системи;
  • Прийом лікарських засобів.

Тривога є негативним переживанням, яке обумовлено очікуванням небезпеки, якої немає. Клінічні ознаки можуть проявлятися по-різному. Прийнято виділяти дві групи симптомів: психічні та соматичні. До перших відносять:

  • Почуття скутості та неможливість сконцентрувати увагу;
  • Швидку стомлюваність;
  • Постійне чи періодичне відчуття тривоги;
  • Страхи.

Якщо говорити про соматичні прояви, то вони характеризуються неспецифічністю. Поширеними симптомами будуть: прискорене серцебиття, пітливість, нудота, запаморочення. Генералізований тривожний розлад має стійку тривогу, яка триває не один місяць. Пацієнт не може контролювати себе, намагається все передбачити, починає стикатися з різними страхами. За відсутності терапії з'являються панічні атаки.

Як проявляється паніка?

Експерти PLESO говорять, що все більше людей стикаються з панічними атаками. Вони можуть з'явитися будь-якої миті, і супроводжуватися неприємними відчуттями:

  • Прискореним серцебиттям;
  • Нудотою;
  • Нестачею повітря, запамороченням, посиленою пітливістю.

Яскраве емоційне аранжування – невід'ємний супутник паніки. При перших нападах людина відчуває страх смерті, і думає, що може зробити неконтрольований вчинок. У наступні рази починають з'являтися фобії. Тривалість нападу може відрізнятися і тривати як від декількох хвилин, так і до півгодини. Він з'являється раптово, через що багато хто живе в страху знову його випробувати.

Подібні розлади мають нав'язливий характер страху та спрямованість. Тобто людина конкретно розуміє, чого боїться. Наприклад, захворіти, задихнутися та іншого. Фобії мають інтенсивний перебіг, при тому що самокритика зберігається. У результаті людина робить все, щоб виключити ситуації, здатні спровокувати страх. Тривога – той стан, який потребує допомоги фахівця. Починати терапію потрібно при перших проявах, що збільшить шанс позбутися проблеми. Лікування буде комплексним, пропонуючи як медичні препарати, так і сеанси з психологом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#психолог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...