• Головна
  • Фахівці програми ментального здоров'я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині
09:51, 24 січня

Фахівці програми ментального здоров'я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині

Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти сторонній людині у кризових ситуаціях.

Про це йдеться у Телеграм-каналі дружини Президента Олени Зеленської.

"Безпечно перейти дорогу нам допомагає світлофор. Він чітко сигналізує, як треба діяти: зупинитися на червоний, бути уважними на жовтий і почати рух на зелений. Сам по собі світлофор нас не захистить, але він інструмент, із яким ризики зменшуються", - йдеться у дописі.

Зазначається, що у кризових ситуаціях, коли людина може почуватися розгубленою й безпорадною, таким ментальним "світлофором" стане техніка "Стій – думай – дій" з "Аптечки психологічної самодопомоги", створеної в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?".

Фахівці програми пояснили, як застосувати цю техніку, коли треба допомогти сторонній людині:

Червоний - "Стій". Слід попросити людину зупинитися, перевести подих і записати проблеми, що її непокоять, а потім обрати лише одну – не глобальну, а ту, з якою можна впоратись.

Жовтий - "Думай". Далі слід запропонувати співрозмовнику придумати кілька способів розв’язання цієї проблеми. Що більше, то краще. Ось додаткові запитання, які допоможуть знайти потрібні варіанти: Як ви діяли в таких випадках раніше?; До кого з близьких або друзів можна звернутися по допомогу?; Чи були в знайомих подібні проблеми та як їх розв’язували?;️ У кожного способу є "плюси" й "мінуси". Які саме?

Зелений - "Дій". Зрештою людина має обрати одне з рішень, безпечне для неї та інших. Визначитися буде легше, якщо розбити розв’язання проблеми на кроки або ж повернутися до вже складеного списку та спробувати щось інше.

Фахівці підкреслили, що найкращий спосіб підтримати в складній ситуації - це показати людині, що вона здатна контролювати своє життя та допомогти собі сама.

Поради, як подбати про емоційну стійкість, слід шукати в "Аптечці", яку легко всюди брати із собою. Наприклад, її можна завантажити у pdf-форматі в смартфон чи ноутбук.

"Аптечка психологічної самодопомоги" підготовлена на основі матеріалів Всесвітньої організації охорони здоров’я та "Довідника безбар’єрності" за експертної підтримки Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ти як #ментальне здоров'я #січень #2025
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...