• Головна
  • Інформаційна війна та як їй протистояти
Новини компаній
17:52, 9 січня

Інформаційна війна та як їй протистояти

Новини компаній

Інформаційна війна — один із найсильніших інструментів сьогодення. Викривлена подача інформації формує в громадян хибне уявлення про стан речей. А під час воєнних дій це особливо небезпечно. Адже українці не перший рік живуть в умовах стресу, втрат і невизначеності.

Інформаційна війна та як їй протистояти, фото-1

Як наслідок, поява сумнівів, розбіжностей, маніпуляція масами, зростаюча ворожнеча в країні.

Вплив вебресурсів на формування громадської думки

Громадська думка відіграє важливу роль у суспільстві, оскільки може впливати на рішення й дії людей та інститутів, на культуру та цінності суспільства, а також на соціальні та політичні зміни.

Інтернет, соцмережі та мобільні пристрої відкрили безліч нових можливостей. Споживачі можуть легко отримати доступ до останніх новин у режимі реального часу, брати участь у створенні контенту, відповідати через коментарі та швидко ділитися інформацією з іншими. Це створило основні виклики для медіа та власників сайтів, змусивши медіаіндустрію швидко адаптуватися.

Зважаючи на інформаційну війну, яку десятиріччями веде проти українців росія, важливо вміти аналізувати новини, що потрапляють у наше поле зору. Особливо небезпечною є іпсо, або інформаційно-психологічна операція, яка посилилася після початку повномасштабного вторгнення. РФ намагається посіяти зраду та сумніви, поширює наративи про те, що ЗСУ безсилі та краще здатися, щоб нібито припинити втрату людей.

Інформаційна війна та як їй протистояти, фото-2

Серед цілей іпсо також: підривання довіри до українського уряду, з метою зменшити міжнародну підтримку; вкиди про ядерну зброю, взяття Києва за три дні; сіяння розбрату через наратив, що українці спричинили воєнні дії на Донбасі. Головна мета — залякати українців і натиснути на владу, щоб та почала переговори з рф.

Ось кілька відео з тікток-канала «Фактчек», де авторки показують й одразу розвінчують випадки іпсо:

  • Ось тут йдеться про вкид, нібито діти не можуть заходити до кабінету, бо не здали гроші на генератор.
  • У цьому відео наголошують на тому, що пораненому військовому не поступилися місцем у київському метро.
  • А тут маємо новину з телеграм-каналу, де у Вінницькій області вчителька буцімто покарала дитину за російську мову.

(Щоб зрозуміти, що не так з цими новинами, перегляньте активні посилання вище.)

Радимо також ознайомитися з книгою колишнього Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби «Війна за реальність». Як зазначає видавець, «це посібник з виживання в інформаційному просторі. Тут йдеться про те, як працює маніпуляція та пропаганда і як себе захистити від фейків та дезінформації».

Ось кілька опор, на які вказує автор:

  • Спирайтеся на реальність.
  • Критично мисліть
  • Керуйте емоціями.
  • Відчувайте спільноту.
  • Взаємодійте з державою.

Правдивий контент і де його шукати

З нескінченним потоком інформації в інтернеті буває важко зрозуміти, що правда, а що ні. Критичне мислення та інформаційна грамотність допоможуть швидко визначити, чи те, що ви читаєте, є дійсним.

Щоб визначити, чи є джерело надійним, опирайтеся на ці критерії:

  • Хто автор публікації? Які його повноваження? Чи обізнаний він у галузі, про яку пише? Що відомо про його репутацію?
  • Чи є належні цитати та посилання? Чи інформація упереджена? Якщо так, чи впливає це на дослідження?
  • Перевірте зображення. Для цього варто лише клацнути правою кнопкою миші на зображення й обрати «Шукати зображення в Google».
  • Проаналізуйте кілька джерел зі схожою інформацією. Google радить «перейти в режим новин або шукати тему на news.google.com. Не забудьте натиснути на “Подивитись всі публікації”, якщо ця опція доступна».
  • Не забувайте про фактчекінг. Наприклад, можна використати Fact Check Explorer.

Чому вебсайт — важливий маркетинговий інструмент

Вебсайт — це цифровий центр вашого бізнесу. Тут потенційні клієнти дізнаються про те, що ви пропонуєте та чим відрізняєтеся від конкурентів. Використовуйте його як маркетинговий інструмент, дотримуючись найкращих практик seo та додаючи відповідні ключові слова. Так, ви залучите більше потенційних клієнтів, з’являючись угорі пошукових систем. Як результат, зможете генерувати більше трафіку, підвищити поінформованість про бренд та наростити більше потенційних клієнтів.

У просуванні вашого бізнесу через сайти допоможе діджитал-агенція Люкс Сайт.

Інформаційна війна та як їй протистояти, фото-3

Для команди інформаційна безпека — пріоритет як в особистому житті, так і в роботі. Тому якщо ви налаштовані на результат, залиште заявку із запитом, аби розпочати грандіозні зміни.

Просування через вебресурси

Співпраця з іншими сайтами — дієвий інструмент для залучення нових користувачів. У такий спосіб ви можете також підвищити видимість свого вебсайту. Наприклад, запропонуйте обмін посиланнями з іншими сайтами у вашій ніші, у яких вбачаєте потенціал.

Комунікуйте. Залучайте до співпраці цікавих людей і блогерів. Робіть ваш сайт впізнаваним, дбайте про правдивість викладу інформації та якість контенту.

Як розпізнати фейкові новини?

Такі новини стосуються помилкової чи оманливої ​​інформації, яку маскують під офіційну новину. Як правило, фальшиві новини поділяються на дві категорії:

  • навмисно неточні історії — коли люди, які публікують їх, знають, що новини неправдиві, але все одно викладають їх у мережу. Це може бути задля маніпуляції громадською думкою або щоб привернути трафік на певний вебсайт;
  • історії, що містять елементи істини, але в цілому неточні. Це відбувається, бо автор не перевірив усіх фактів чи перебільшив певні аспекти.
Інформаційна війна та як їй протистояти, фото-4

Фейкові новини швидко поширюються, оскільки зазвичай розроблені для того, аби привернути увагу та викликати емоції.

У чому полягає небезпека фальшивих новин?

Люди часто ухвалюють важливі рішення, як-от: як голосувати на виборах, яких медичних порад дотримуватися, на чий бік стати, виходячи з того, що читають у новинах.

В інтернет чимало упередженої, оманливої та в цілому інформації. Саме тому важливо критично мислити, перевіряти факти та не довіряти всьому, що побачите чи прочитаєте в інтернеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...