• Головна
  • В Україні стартувала заміна банкнот старого зразка: що робити зі старими купюрами
11:34, 3 листопада

В Україні стартувала заміна банкнот старого зразка: що робити зі старими купюрами

З 1 листопада 2024 року в Україні стартувала заміна старих банкнот зразка 2003–2007 років на новіші купюри, випущені з 2014 року. Національний банк України (НБУ) розпочав поступове вилучення старих банкнот номіналом 50 і 200 гривень, замінюючи їх на більш захищені та надійні.

Як проходитиме процес заміни?

НБУ передбачив, що власникам старих банкнот не потрібно спеціально обмінювати їх — вони залишаються дійсними для всіх розрахунків. Усі купюри номіналом 50 і 200 гривень старого зразка, які надходять до банків, будуть вилучені з обігу та відправлені до НБУ на утилізацію. Із 1 листопада комерційні банки припинили видачу таких банкнот при готівкових операціях, а НБУ припинив їх поставки банкам та інкасаторським компаніям.

Мета заміни

Основною метою заміни є підвищення безпеки національної валюти. Нові банкноти мають сучасні захисні елементи, що зменшує ризики підробки та покращує якість готівкових розрахунків. Вони також більш довговічні, що сприяє надійності обігу грошей в Україні.

Що робити власникам старих банкнот?

Власникам банкнот номіналом 50 та 200 гривень старого зразка не потрібно хвилюватися. Всі старі купюри можна використовувати для готівкових розрахунків. Процес заміни пройде поступово, а громадяни зможуть непомітно перейти на нові банкноти завдяки природному вилученню старих через банківську систему.

В Україні стартувала заміна банкнот старого зразка: що робити зі старими купюрами, фото-1

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НБУ #банкноти #гривня #заміна банкнот #готівковий обіг #безпека #захист від підробок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...