• Головна
  • Незаконний Перетин Українсько-Угорського Кордону під час війни: виклики та наслідки
Новини компаній
16:19, 9 липня

Незаконний Перетин Українсько-Угорського Кордону під час війни: виклики та наслідки

Новини компаній

З початком повномасштабної війни в Україні, яка триває з 2022 року, тисячі громадян опинилися в складних умовах, змушені шукати безпечний притулок у сусідніх країнах. Серед них Угорщина стала однією з найпривабливіших цілей для біженців. Проте, разом з легальними міграційними потоками, значно збільшилася кількість випадків незаконного перетину кордону. Це явище стало серйозним викликом для обох країн, вплинувши на безпеку, економіку та суспільний лад. Водій компанії міжміського таксі Passagetaxi.com.ua, пан Олег, не одноразово отримував пропозиції від пересічних людей, про нелегальне перевезення через кордон. Тобто проблема на стільки велика, що пересічні люди звертаються до незнайомих водіїв, просячи про допомогу.

Тобто, рівень відчаю досить великий. Давайте коротко обговоримо цю тему.

Масштаби проблеми

За даними Державної прикордонної служби України, з початку війни кількість спроб незаконного перетину українсько-угорського кордону зросла більш ніж у два рази. Якщо в 2021 році було зафіксовано близько 3,000 таких випадків, то в 2023 році цей показник перевищив 7,000. Це свідчить про те, що значна кількість людей шукає альтернативні шляхи для втечі від військових дій та нестабільності. У ході цього, люди часто займаються підробкою документів та дають хабарі посадовим особам.

Незаконний Перетин Українсько-Угорського Кордону під час війни: виклики та наслідки, фото-1

Якщо на початку війни вартість хабаря складала 2000-3000$ то станом на липень 2024 року, середня вартість оминути призов або перетин кордону складає від 8000 до 15000$.

Причини незаконної міграції

Основні причини, що спонукають людей до незаконного перетину кордону, включають:

  • Безпека: Багато людей намагаються втекти з територій, які знаходяться під постійними обстрілами та військовими діями.
  • Економічні причини: Війна призвела до втрати роботи та засобів для існування багатьох громадян, що змушує їх шукати кращого життя в сусідніх країнах.
  • Складнощі легальної міграції: Багато людей не мають необхідних документів або можливості пройти всі процедури для легального перетину кордону.

Наслідки незаконного перетину

В першу чергу це банально небезпечно. Впевнений, що ви чули про безліч трагічних історії з перетином річки Тиса. Багато хто думає, що він на сайті inderio.com/uk грає онлайн-гру, де персонаж може зберегти життя і почати все спочатку. В реальному житті все значно небезпечніше. Проте, коли небезпечно, люди в першу чергу думають як вижити, тому аналогії з онлайн-іграми відходять на другий план.

Незаконна міграція має низку серйозних наслідків:

  • Безпекові ризики: Незаконні мігранти часто використовують небезпечні маршрути та засоби для перетину кордону, що може призвести до трагедій.
  • Соціальна напруга: Збільшення кількості нелегальних мігрантів створює додаткове навантаження на соціальні служби та інфраструктуру Угорщини, що викликає невдоволення серед місцевого населення.
  • Криміналізація: Незаконний перетин кордону часто супроводжується іншими злочинами, такими як контрабанда та торгівля людьми.

Реакція влади

Уряди України та Угорщини активно співпрацюють для боротьби з незаконною міграцією. Було збільшено кількість патрулів та введено додаткові заходи контролю на кордоні. Однак, ефективність цих заходів залишається під питанням, адже ситуація продовжує погіршуватися.

Незаконний Перетин Українсько-Угорського Кордону під час війни: виклики та наслідки, фото-2

В першу чергу було прийняте рішення створити “цифровий кордон”. Прикордонники використовують літаючі дрони з інфра-червоними камерами, тому виявляти порушників стало доволі легко.

Висновок

Незаконний перетин кордону між Україною та Угорщиною під час війни є складним і багатогранним питанням, яке потребує комплексного підходу та міжнародної співпраці. Тільки об'єднавши зусилля, можна знайти ефективні рішення для забезпечення безпеки та стабільності в регіоні, а також захисту прав і свобод усіх залучених сторін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...