• Головна
  • Хто такі «активісти» з оточення Тищенка? Як у нардепа з’явився свій Банк
19:18, 6 червня 2024 р.

Хто такі «активісти» з оточення Тищенка? Як у нардепа з’явився свій Банк

З 2022-го року Тищенко намагається взяти "найжирніші" галузі під свій контроль.

Для цього нардеп створив ТСК «Нацресурси» — з прицілом на керівні посади в лісництвах та державних підприємствах з видобутку корисних копалин.

Впродовж цього часу народний депутат подорожував країною з «наїздами» як на державні, так і приватні підприємства в цій сфері.

Діяльність ТСК Микола Тищенко піарив як міг, зокрема вельми сумнівними методами.

Проте загалом йому це не допомогло. Українське суспільство одразу зробило висновки, що, як і у випадку з call-центрами, йшлося не про «побороти», а про «очолити».

Нагадаємо, що у випадку з «офісами» в мережі з’явилися аудіозаписи з голосами, схожими на голос Миколи Тищенка, де виразно чутно про перемовини щодо роботи call-центрів.

У записах ішлося про те, як Тищенко може сприяти процвітанню центрів, а також куди може завести та з ким познайомити «господарів» нелегальних центрів.

Головне – аби платили та не «підставили» його, а він свою частину операції виконає.

Та повернемося до «Нацресурсів». У своєму звіті від 21 квітня ТСК, створена на шість місяців, пропонувала продовжити свої повноваження ще на пів року.

Проте звіт не було прийнято ВРУ – з 226 необхідних голосів за нього проголосували лише 130 нардепів.

Однак така недовіра — як парламентарів, так і суспільства — не збентежила Тищенка: на своїй сторінці в соцмережі Facebook він далі піарить закриту ТСК та продовжує здійснювати рейди приватними підприємствами, нагадуючи рейдера з 90-х.

Хрест на довірі до угрупування Тищенка ставить і його оточення, яке формує народному депутату бачення про ті чи інші можливості збагачення на схемі з ТСК.

Головним консультантом у цій сфері Микола обрав сумнозвісного екскерівника Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Михайла Банка.

Хто такі «активісти» з оточення Тищенка? Як у нардепа з’явився свій Банк, фото-1

У своїй кар’єрі у правоохоронних органах чоловік відзначився профнепридатністю, тиском на бізнес та національні меншини, підозрами в причетності до крадіжки землі у лісі біля Буковелю, на якій його родина споруджує дороговартісний готель.

Четвертий рік триває провадження щодо розкрадання Банком земель у Карпатах.

За версією ДБР, Михайло Банк, працюючи на керівній посаді у поліції, тиснув на працівників місцевої влади у Яремчі та лісогосподарських підприємств області й саме так оформив 26 земельних ділянок загальною площею 4,5 га на своїх родичів та підставних осіб в урочищі Вишня.

У 2021 році журналісти з «Наші гроші.Львів» опублікували розслідування щодо будівництва готелю «Mirror Hotel» на арештованій землі в урочищі Вишня села Поляниця, неподалік гірськолижного курорту Буковель (до підйомника 1R звідти — 300 метрів).

«Розміщені в кожному номері тераса та панорамні вікна надають змогу милуватися прекрасними видами гір Буковелю», — хвалить свій готельний комплекс родина івано-франківського полковника Нацполіції Михайла Банка.

Йдеться про три будівництва на трьох земельних ділянках під «Mirror Hotel» з кадастровими номерами 2611092001:22:002:2804, 2611092001:22:002:2784 та 2611092001:22:002:2524 загальною площею 0,35 га, які належать батькові Михайла Банка – депутату Бедевлянської сільської ради Василю Банку.

Попри кримінальне провадження, родина Михайла Банка продовжує будівництво готелю, систематично намагаючись зняти арешт із трьох згаданих земельних ділянок через суд.

«На території земельних ділянок ведеться капітальне будівництво готельного комплексу, вартість якого, за оцінками фахівців, вже сягнула 5 млн доларів», — пишуть журналісти.

Тривалий час на широкий загал ім’я Михайла Банка не було відоме, а сам поліцейський був досить непублічним до ксенофобського скандалу у Коломиї.

У травні 2020 року Михайло Банк адресував голові єврейської громади у Коломиї Якову Заліщикеру лист з проханням надати поліції особисту інформацію про членів громади для «боротьби з транснаціональними та етнічними організованими групами та злочинними організаціями».

В той самий час близько 40 депутатів Верховної Ради підписали лист до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля і глави МВС Арсена Авакова з вимогою звільнити Михайла Банка з посади начальника департаменту стратегічних розслідувань НП в Івано-Франківській області.

Політики заявили, що, окрім скандалу з нацменшинами, поліцейський шантажує бізнесменів – через суди ініціює обшуки й вилучення документів, паралізуючи в такий спосіб роботу підприємств, а потім вимагає в підприємців "викуп".

Тож через системний тиск на бізнес, дерибан земель лісгоспу під будівництво готелю та прояви ксенофобії й антисемітизму чоловіка таки звільнили із займаної посади.

Однак такі, як Михайло Банк, не тонуть — у 2023 році, вже за повномасштабного вторгнення рф, за протекції нардепа Тищенка чоловік навіть встиг попрацювати керівником Державної екологічної інспекції у Закарпатській області (далі - ДЕІ).

За цей час він встиг провести 78 незаконних перевірок без отримання згоди у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Такі перевірки чоловік проводив виключно на підставі власного наказу, складаючи багатомільйонні претензії підприємцям, щоб потім «вирішувати» з ними питання.

В подальшому Банк своїм наказом відкликав згадувані претензії: відомо про декілька фактів, за результатами яких було скасовано штрафів на 30 мільйонів гривень!

Наразі правоохоронцями проводиться розслідування у кримінальному провадженні за ч.2 ст. 366 ККУ щодо перевищення службових повноважень Михайлом Банком.

Зараз чоловік займає посаду заступника ДЕІ в Закарпатській області та переховується на лікарняних, які, власне, як видно з розслідування Михайла Ткача для УП, не заважають йому зустрічатися по ресторанах зі своїм патроном — одіозним нардепом Тищенком. (Дивіться уривки з 21.25 та 58.48)

«Знавець земельних схем та «внутрішньої кухні» правоохоронців і суддів Михайло Банк повернувся на Закарпаття саме тоді, коли карпатські полонини ось-ось стануть майданчиком для легалізації опальних мільйонів Ляйтнера-Льовочкіна через кластер «Боржава» і таких самих брудних грошей групи «Приват», люди з якої планують забудувати Свидовецький масив мега-курортами «Свидовець», «Бистриця» і «Турбат».

Державна екологічна інспекція Закарпаття довгий час залишалася незалежним від впливу великої політики професійним органом на службі інтересів природи і держави, однак впала. Тепер гірські райони Закарпаття може чекати методичне повторення земельної афери за сценарієм Буковелю, що залишить гори без лісу, а громади без землі», — йдеться у матеріалі журналістки Олени Мудрої для «Закарпаття онлайн».

Сам Михайло Банк живе на межі Ужгородської та Оноківської територіальних громад, на вулиці Кримській, де, згідно з декларацією, його сім’я отримала в подарунок два садові будиночки.

Хто такі «активісти» з оточення Тищенка? Як у нардепа з’явився свій Банк, фото-4

Тут вони, ніби десь на Барвисі, або Конча Заспі відмежувалися від простолюдів шлагбаумом, який приховує «скромні» будинки зведені за «чесно нажиті» кошти державних службовців.

Але, насправді йдеться про елітні приватні будинки загальною вартістю близько 2-3 мільйонів доларів, які адепт секти Тищенка заробив за довгі роки державної служби.

Хто такі «активісти» з оточення Тищенка? Як у нардепа з’явився свій Банк, фото-5

В політичних колах подейкують, що Михайло Банк є мозковим центром команди Тищенка, який має чітко визначені та структуровані задачі — реалізація задуманих схем з тиску на бізнес з метою отримання в майбутньому неправомірної вигоди.

Що ж, послужний список з кримінальних проваджень та скандалів, пов’язаних з його іменем, не дає право сумніватися в таких гіпотезах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тищенко #Банк #Схеми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...