• Головна
  • Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи «Голден Тайл» на користування родовищем глин на Закарпатті
11:27, 15 травня

Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи «Голден Тайл» на користування родовищем глин на Закарпатті

Господарський суд міста Києва задовольнив позов прокуратури про визнання недійсним результатів аукціону Держгеонадр на родовище глин, який у змові виграла одна з компаній керамічної групи «Голден Тайл».

Про це стало відомо з ухвали Північного апеляційного господарського суду від 6 травня 2024 року, опублікованого в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У матеріалах справи йдеться про те, що у 2024 році Оболонська окружна прокуратура міста Києва звернулась в суд з позовом до Держгеонадра та Пра́т «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів». 4 квітня Господарський суд визнав недійсними результати аукціону від 6 вересня 2022 року з продажу спецдозволу «Майдан-Вильському комбінату вогнетривів» на користування глинами Зняцівської ділянки (Ужгородський р-н Закарпатської обл.). Також недійсними було визнано відповідний договір купівлі-продажу та сам спецдозвіл.

Як повідомлялось у січні 2024 року, Оболонська окружна прокуратура міста Києва подала чотири позови в Господарський суд м. Києва. П’ятий позов подав заступник Генерального прокурора. Вони вимагають у суді відмінити фіктивні аукціони на користування глинами, виграні компаніями «Голден Тайл» у вересні 2022 року. За даними прокуратури, учасники вчинили антиконкурентні узгоджені дії. А саме: використовували одну ІР-адресу, надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

Мова йде про аукціони, які у змові з ТОВ «Арт буд сервіс» виграли компанії керамічної групи Golden Tile Ceramic Group («Голден Тайл», бенефіціар Валентин Шеветовський): ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» та КП «Полонський завод „Маяк“. Перед тим, у вересні 2023 ₽, за антиконкурентні дії на цих торгах АМКУ призначив штрафи даним компаніям. Справу Комітет відкрив після заяви ГО «Геологія України».

Як раніше зазначив журналістам на круглому столі агентства Nadra.info голова ГО «Геологія України» Вадим Войцешук: «Ця змова була виявлена нашими юристами. Це один з небагатьох кейсів коли влада відгукується на запити громадськості… Нами озвучена оцінка учасників ринку… середнє значення оцінки учасників ринку родовищ, про які йшла мова, коливається від 80 до 100 млн грн. А лоти пішли за 18,5 млн грн. Держава недоотримала значну суму коштів».

На думку заступника начальника відділу Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генерального прокурора Ігоря Кучера, «на результати судового розгляду впливають якість і факти, які встановлені АМКУ. Тому, зважаючи на те, що є позитивні рішення Верховного Суду й судів нижчих інстанцій за результатами отриманих матеріалів АМКУ, перспектива таких справ є позитивною».

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...