• Головна
  • Історії справжніх: в Ужгороді презентують книги «Народні Герої України»
14:45, 8 травня

Історії справжніх: в Ужгороді презентують книги «Народні Герої України»

11 травня в Ужгороді відбудеться презентація книг «Народні герої України: історії справжніх», в яких йде мова про неймовірних людей незламної країни. Це історії про тих, хто відстоює та виборює Незалежність України.

Представляти книгу в Ужгороді буде авторка Віолетта Кіртока, журналіст інтернет-видання «Цензор. НЕТ», відповідальна секретарка Громадської організації «Народний герой України», організаторка церемоній нагородження недержавним орденом «Народний герой України».

«Народний герой України» – українська недержавна нагорода, запроваджена 2015 року. Висунути кандидата на нагородження може кожен охочий, після чого кандидатури розглядає нагородна рада, до складу якої входять відомі військові, волонтери, журналісти тощо.

Перша книга про Народних героїв вийшла у 2021 році. Збірку відкриває своєрідна посвята – вірш Дзвінки Торохтушко «Доброволець». Відтак перша книжка «Народні Герої України. Історії справжніх» укладачів Євгена Толочина й Віолетти Кіртоки має умовну назву «добровольча».

Концепцією збірки послугували портрети Романа Ніколаєва – саме вони в переважній більшості представлені в книзі. Розповіді про Героїв побудовані таким чином, що читач чує голоси нагороджених, їхні інтонації, особливості мови. Ці розмови дають змогу зрозуміти, що ж такого надзвичайного зробила людина, яка була відзначена народом. Кожна розмова чи нарис про героя – приклад мужності, жертовності та прояву глибинної любові до власної країни.

Книга складається з трьох частин. Перший розділ – розмови з тими Героями, які отримали нагороди прижиттєво. Але і серед них є ті, хто вже пішов у засвіти… Так, відкриває першу книгу розмова з добровольцем Дмитром Коцюбайлом, ДаВінчі, який створив унікальний бойовий підрозділ, який на війну потрапив у 18 років і вважав справою свого життя звільнити Україну від окупантів. Коли створювалася книга, про ДаВінчі мало знали. Але саме його підготовка, очікування «великої війни» призвело до того, що під час повномасштабного нападу він показав себе неймовірно ефективним. На жаль, доброволець загинув у 2023 році на Донбасі. Але залишилися його слова, його віра в цій книзі.

Другий розділ присвячений пам’яті загиблих. І в першій книзі розповідається про наймолодших Народних Героїв України – краматорчанина Степана Чубенка, харків’янина Данила Дідіка, сумчанина Сергія Табалу. Всі вони, майже діти, свідомо віддали своє життя за Україну. Їхні подвиги, їхні приклади життя мають залишитися в історії нашої країни.

Волонтери, медики, журналісти, громадські діячі – всі ці люди без зброї в руках, але не менш героїчно і самовіддано захищають країну від ворога. Саме про них ідеться в третьому розділі книги.

Друга книга «Народні герої України. Історії справжніх» має не явне присвячення саме Сухопутним військам. Вірш, який відкриває книгу, - «Піхота» авторства актора Романа Семисала, який у2016 році був мобілізований у 24-у бригаду.

В цій книзі, як і в першій, - 45 історій. Це, переважно, пряма мова неймовірних захисників України. З цих розповідей стає зрозуміло, що ж такого надзвичайного зробила людина, яка була відзначена народом срібним тризубом, запровадженим у 2015 році і який багато хто з бійців вважає найвагомішою нагородою країни.

З огляду на події 2022 року більшість історій у цій книзі було доповнено, бо всі наші Герої продовжують боронити країну, а дехто з нагороджених положив своє життя за Батьківщину.

Ця книга, як і перша, відкривається розмовами з тими Героями, які отримали нагороди прижиттєво. За майже два роки після повномасштабного наступу країни-агресора ми втратили неймовірних бійців, які мали б розбудовувати армію і країну в цілому.

Другий розділ присвячений пам’яті нагороджених посмертно. Тут є спогади про неймовірну жінку-піхотинку Яну Червону, маму двох дітей, яка нарівні з чоловіками боронила країну. Розповідь про добровольця Василя Стефурака – це історія всієї родини, в якій троє чоловіків взяли зброю до рук.

Волонтери, медики, журналісти, громадські діячі – всі ці люди без зброї в руках, але не менш героїчно і самовіддано захищають країну від ворога. Саме про них ідеться в третьому розділі книги.

Презентація книг «Народні Герої України» відбудеться в суботу, 11 травня, о 12.00. Реєстрація обов’язкова за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkU2t20D53lKFNDUNEqrk62a2y0xajS91Qv7DpeduR5vlQ7Q/viewform

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#«Народні Герої України» #книга #презентація #Ужгород #Цензорнет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...