• Головна
  • Що таке Base Blockchain, який набирає популярності в Україні?
Новини компаній
09:00, 10 травня

Що таке Base Blockchain, який набирає популярності в Україні?

Новини компаній

9 серпня минулого року криптовалютна біржа Coinbase, штаб-квартира якої розташована в Сполучених Штатах Америки, запустила у світ свою власну платформу, яка призначена спеціально для всіх розробників криптовалютних програм. Цим своїм рішенням компанія вийшла за рамки однієї торгової діяльності, тим самим їй вдалося збільшити свої доходи за рахунок екосистемних проектів.

Криптобіржа Coinbase створила новий та унікальний продукт, який отримав назву BASE чейн або просто Base. Це так званий блокчейн рівня L2 (другий рівень), який дозволяє займатися розробкою різноманітних торгових з фінансовими додатками, а також зокрема успішно робити й інші важливі речі. Зокрема зараз ми маємо на увазі можливість за допомогою цієї платформи:

  • торгувати на різних DEX (децентралізовані біржі);
  • розгортати різноманітні кредитні сервіси;
  • а також активно випускати токени (сюди також входять NFT).

Своєю появою на світ блокчейн другого рівня Base привернув увагу криптоспільноти. Хай там як, а це взагалі перший в своєму роді блокчейн, який було запущено публічною компанією.

Що ще варто знати про блокчейн Base другого рівня?

Base чейн розроблялася спільно з Optimism, ще одним блокчейном другого рівня на Ethereum, при цьому із використанням OP Stack. Водночас OP Stack являється стандартизованим стеком розробки, який оснащений вихідним відкритим кодом, що його підтримує Optimism. Base Blockchain дає розробникам гарну змогу займатися процесом побудови децентралізованих застосунків, які мають доступ до екосистеми Coinbase. До речі, ця екосистема має понад 110 мільйонів верифікованих користувачів та активи на приголомшливі суми, які обчисляються в мільярдах доларів США.

Як і цілий ряд інших дворівневих блокчейнів, Base активно працює поверх нині популярного Ethereum. За рахунок цього вдається робити різноманітні операції, які відбуваються в мережі, набагато швидшими та водночас дешевшими для кожного користувача, чого не скажеш про Ethereum на його базовому рівні. Base займається групуванням транзакцій у спеціальні пакети. Далі відбувається їх стискання та оперативна по часу передача в головну мережу.

Як саме можна використовувати Base?

Є доволі різноманітний варіант можливостей використання мережі Base. Як і інші дворівневі мережі, у Base Blockchain є дуже широкий спектр можливих варіантів використання. Наведемо кілька програм, які свого часу створювалися на базі саме Base:

  1. Різноманітні платіжні застосунки. Одним із популярних платіжних застосунків, який дає користувачам змогу здійснення транзакцій з використанням USDC стейблкоїн або нативного токена застосунку Eco, є саме платіжний застосунок Beam.

  2. Свопи токенів. Нині є кілька різноманітних децентралізованих бірж, які функціонують саме на Base Blockchain. Для прикладу, це Maverick та Uniswap. Користувачі матимуть можливість торгувати на Base Blockchain різними криптовалютами.  

  3. Забезпечення ліквідності. Кожен користувач може надавати ліквідність на нині популярному базовому блокчейні за допомогою спеціальних dApp. Це дозволить провайдерам ліквідності мати заробіток, а саме комісійні від проведених у пулі ліквідності різноманітних транзакцій.

  4. Не забуваймо про мости. Base було розроблено офіційний міст – Base Bridge. Перевагою цього рішення стало, що цей міст сумісний з більшою частиною гаманців, призначені для Ethereum. Користувачі зможуть пришвидшити процес конвертації. Що раніше вона займала аж сім днів, то нині цей процес скоротився всього до кількох хвилин.

На цьому перелік можливих варіантів використання блокчейну Base Blockchain від криптовалютної біржі Coinbase далеко не завершується. Ми перелічили основні варіації. Аби дізнатися про можливості ще детальніше, можете просто пошукати  відповідну інформацію на спеціалізованих сервісах. А що цікавого ви чули та знаєте про Base?!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...