• Головна
  • «Купити» посвідчення водія: кіберполіція та сервісний центр МВС застерігають про наслідки
12:02, 30 квітня

«Купити» посвідчення водія: кіберполіція та сервісний центр МВС застерігають про наслідки

Зловмисники створюють вебресурси з продажу фальшивих посвідчень водія. Однак, використання завідомо підробленого документа містить склад злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Підроблені посвідчення водія хоч і можуть бути схожі на оригінали, але вони не відображаються у державних реєстрах, застосунку Дія чи в Кабінеті водія.

Використання завідомо підробленого документа містить склад злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України та карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Водночас, з метою отримання фінансових даних користувачів, шахраї створюють фішингові ресурси з пропозицією продажу нібито справжніх посвідчень водія. У такий спосіб аферисти отримують доступ до електронних гаманців громадян і в подальшому привласнюють гроші потерпілих.

Головний сервісний центр МВС просить громадян бути відповідальними і допомагати викриттю шахраїв. Якщо ви помітили ознаки шахрайства в інтернеті або стали жертвою кіберзлочину - подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua.  

Закликаємо не користуватися послугами шахраїв, чесно здавати іспити та отримувати посвідчення водія у сервісному центрі МВС.

А щоб не стати жертвою шахраїв під час онлайн-шопінгу, дотримуйтеся порад кіберполіції

Отримуйте інформацію про шахрайські схеми та боротьбу з фейками на сайті «Кібер Брама». Проєкт створений Консультативною місією Європейського Союзу в Україні за ініціативи Департаменту кіберполіції Національної поліції України, у партнерстві з громадською організацією МІНЗМІН та компанією Yedynka.

Окрім цього, ознайомтеся з практичними порадами безпечного користування інтернетом на сайті кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua/articles/. Наприклад, як захистити свій гаджет та облікові записи,  яким має бути пароль, як безпечно користуватися соцмережами чи здійснити покупки в Інтернеті, як уникнути шкідливого контенту, як розпізнати ворожий фейк тощо.

Користуйтеся всесвітньою мережею безпечно.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кіберполіція #посвідчення #квітень #2024
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...