• Головна
  • «Голден тайл» намагається погодити з громадою с. Чабанівка на Закарпатті розробку глиняного кар’єру, який може залишити людей без води
10:06, 26 квітня

«Голден тайл» намагається погодити з громадою с. Чабанівка на Закарпатті розробку глиняного кар’єру, який може залишити людей без води

«Голден тайл» намагається погодити з громадою с. Чабанівка на Закарпатті розробку глиняного кар’єру, який може залишити людей без води

Харківська група «Голден тайл» намагається погодити з громадою села Чабанівка (Ужгородського р-ну) на Закарпатті розробку глиняного кар’єру, який впритул примикатиме до північної околиці села та може залишити його мешканців без води. Громадські слухання відбудуться 15 травня о 10:00. Про це пише видання Голос Карпат.

За даними видання, власник групи – депутат Харківської обласної ради від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» Валентин Шеветовський, який з початком повномасштабного вторгнення заявив, що вступив до лав територіальної оборони Хмельницької області. Його підприємства після 2014 року продавали на росію та в окупований Крим величезні об’єми керамічної плитки. СБУ з цього приводу навіть відкрило кримінальну справу

У вересні 2022 року підприємства «Голден тайлу» виграли п’ять аукціонів Держгеонадр на видобуток глин на Закарпатті. Серед іншого ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» отримав спецдозвіл на розробку Чабанівської ділянки (Чабанівське родовище) легкоплавких глин.

У вересні 2023 році Антимонопольний комітет визнав, що всі ці торги були проведені у змові. Та оштрафував учасників аукціонів.

У 2024 році прокуратура подала судові позови на анулювання ліцензій.

Після цього, понад через рік після купівлі спецдозволу, ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» оголосив свої наміри про початок видобутку глин у Чабанівці та оприлюднив повідомлення про громадські слухання щодо планової діяльності, яка підлягає оцінці впливу розробки кар’єру на довкілля.

Водночас, у статті стверджується, що розробка глиняного кар’єру у безпосередній близькості до домівок мешканців може стати причиною зникнення всієї води з колодязів та свердловин села. А вони є єдиним джерелом питної води.

Крім того, існує високий ризик того, що розробка родовища призведе й до інших екологічних проблем. Таких як запилення сільськогосподарських культурах на прилеглих територіях біля кар'єру та маршрутів транспортування копалин, руйнування доріг великовантажними автосамоскидами, техногенні аварії тощо.

Також журналісти звертають увагу, що прокуратура оцінює високою можливість позитивних рішень для держави – відміни спецдозволів на торгах на видобуток глин на Закарпатті, де виявили змову.

«У випадку з підприємствами «Голден тайл» є великі сумніви, що компанії, які шахрайством отримали ліцензії на видобуток глини, будуть вкладати кошти в рекультивацію. А після анулювання спецдозволу вони, вочевидь, не будуть ліквідовувати негативні наслідки своєї діяльності. І держава вочевидь цього теж не буде відшкодовувати…», – підкреслює видання.

Як повідомлялося, станом на квітень 2024 року Антимонопольний комітет розслідував справи щодо можливого порушення конкуренції під час щонайменше 40 аукціонів Держгеонадр. За оцінками учасників ринку, в результаті таких змов втратити спецдозволи можуть десятки переможців аукціонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...