• Головна
  • Як можна використовувати ультразвукову ванну
Новини компаній
10:00, 22 квітня

Як можна використовувати ультразвукову ванну

Новини компаній
Як можна використовувати ультразвукову ванну, фото-1

Чистка в ультразвуковій ванні вважається одним із найефективніших способів видалення глибоких забруднень із предметів та деталей. Прибор успішно виконує роботу там, де не справляються сильні хімічні засоби та чистячі інструменти.

УЗ-ванни активно використовуються як у професійних галузях, так і в домашньому побуті. Про особливості прибору та сфери його використання – далі у статті.

Принцип роботи та конструкція

Ультразвукові хвилі, які продукує УЗ-ванна, створюють у чистячій рідині мікроскопічні бульбашки. Завдяки механічним вібраціям створюється ефект мікрофібриляції – лопання бульбашок. Часточки повітря руйнуються внаслідок контакту з предметами, внаслідок чого від поверхонь відділяється бруд. Фактично, бульбашки виконують роль надефективних чистячих щіток, які проникають навіть у найдрібніші щілини.

Будова та функції

Будь-яка ультразвукова ванна функціонує завдяки трьом основним елементам:

  • УЗ-генератору;
  • корпусу з резервуаром;
  • УЗ-випромінювачам.

Сучасний варіант прибору обладнаний цифровою панеллю управління для ручного вибору параметрів чистки. Деякі моделі мають додаткові елементи, як-от кран для злиття використаної рідини, а в найпросунутіших ваннах передбачені функції підігріву та дегазації.

Варіанти конструкції

Конструктивні параметри – перше, на що варто звертати увагу при виборі ультразвукової ванни. Від глибини, ширини та довжини резервуара залежить, скільки предметів можна покласти в ємність та деталі якої форми помістяться всередині мийки.

Здебільшого, УЗ-ванни мають прямокутну форму, а об’єм варіюється від 0,2 до 30 літрів. Конструкції сучасних моделей можуть бути як горизонтально, так і вертикально видовженими. Цікавими є варіанти круглої та овальної форм.

Можливості використання

Завдяки високій ефективності очистки ультразвукові мийки широко використовують у професійних галузях, зокрема:

  • Ювелірна справа. Усунення забруднень з прикрас та деякого дорогоцінного каміння без ризику пошкодити дрібні деталі.
  • Заклади громадського харчування. Гарантована чистота посуду та столових приборів багаторазового використання.
  • Радіоелектроніка. Очистка плат від залишків припою, лаку та інших сторонніх речовин.
  • Годинникові майстерні. Підготовка відремонтованих деталей до змащування та збірки.
  • Медицина та косметологія. Ефективна дезінфекція інструментів перед та після процедур та операцій.

Ультразвукові ванни стануть у пригоді й у домашніх умовах. Прибор допоможе з чисткою щіток та бритв, посуду, монет, прикрас, компакт-дисків, окулярів та інших речей. У резервуарі можна мити навіть фрукти й овочі, треба лише наповнити мийку дистильованою водою.

Виходячи зі всього вищесказаного, можна зробити висновок: ультразвукова ванна – універсальний інструмент, що знаходить застосування у найрізноманітніших сценаріях. Користуватися УЗ-ванною доволі просто, треба лише пам’ятати головне правило безпеки: не можна вмикати прибор із порожнім резервуаром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...