• Головна
  • У Нацпарку "Синевир" почали діяти рейдові групи для запобігання збору першоцвітів.
16:49, 24 лютого

У Нацпарку "Синевир" почали діяти рейдові групи для запобігання збору першоцвітів.

Рейдові групи, що здійснюють патрулювання, мають велике значення для збереження цінного біорізноманіття природного парку "Синевир". Про це інформує Національний природний парк "Синевир" у Фейсбуці.

"На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку з чим прийнято рішення про формування рейдових груп з числа працівників служби державної охорони для патрулювання місць масового зростання ранньовесняної флори та запобігання їх збору", - йдеться у дописі.

Багато видів цих рослин є унікальними та рідкісними, і їх зривання може призвести до загрози існування. Збір рослин також може руйнувати екосистему та порушувати баланс у природному середовищі. Тому рейдові групи, що здійснюють патрулювання, мають велике значення для збереження цінного біорізноманіття природного парку "Синевир".

Рейдові групи складаються з досвідчених працівників служби державної охорони, які мають відповідну підготовку та знання для ефективного патрулювання території парку. Вони працюють в тісному співробітництві з працівниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування.

Основними завданнями рейдових груп є: Профілактичні обходи території природного парку з метою виявлення будь-яких випадків збору рослин та інших порушень. Систематичне спостереження за місцями зростання рідкісних та вразливих видів рослин для виявлення змін у їхньому стані та вжиття заходів захисту. Інформаційна робота з громадськістю, а саме - проведення профілактичної роботи серед відвідувачів парку щодо значення збереження ранньовесняної флори. Співпраця з правоохоронними органами для вжиття відповідних заходів.

Отже, створення рейдових груп у Національному природному парку "Синевир" є важливим кроком у напрямі збереження природного середовища та біорізноманіття для майбутніх поколінь.

Читайте також: у Карпатах температура повітря -3°C

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #Первоцвіти #Збережння
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...