• Головна
  • На Ужгородщині мешканці села погрожують перекрити дорогу через діяльність підприємства
17:19, 18 лютого

На Ужгородщині мешканці села погрожують перекрити дорогу через діяльність підприємства

16 лютого відбулися слухання про затвердження детального плану ділянки під асфальтно-бетонного виробництва в с. Часлівці. Про це інформує Закарпаття 24.

За словами місцевих жителів, голова ОТГ Пушкар Арпад Іванович відмовився проводити слухання в с. Часлівці, щоб менше людей прийшли і висловили свою думку.

Виробництво на землях фермерського господарства працює з квітня 2023 року. Як зазначають місцеві – без дозвільних документів.

На слуханнях представник власників заводу уникав відповідей на запитання про документи. До того ж на громадські слухання були привезені мешканці інших сіл, які не мають відношення до с. Часлівці, де це виробництво функціонує. Жителі села впевнені, що працівників садочків, шкіл та старост інших сіл під примусом привезли, щоб отримати більшу кількість “за”.

Згідно, документів, на слуханнях зареєструвалося 90 чоловік – 40 із Часлівців, 50 – з інших сіл чи міст, як, до прикладу, з Ужгорода, сіл Добронь та Тарнівці. За результатами голосування – 27 голосів проти заводу, 37 – “за”.

Як повідомили жителі, є підозри, що виробництво у Часлівцях облаштували шахрайськими діями, взявши старі карти, де ділянка знаходиться ще поза межами населеного пункту. Як повідомила одна із жительок села, виробництво розташоване в межах села, за 470 м до житлових будинків. Але відповідно до Державних санітарних правил для виробництва асфальтобетону передбачено санітарно-захисну зону 1000 м. Тим більше, що проектований об’єкт відноситься до підприємства 1 класу шкідливості, це суперечить вимогам ДБН. А розміщення нових підприємств та виробництва 1-2 класу шкідливості в межах населених пунктів не допускається. У листі Міністерства захисту довкілля було запропоновано розглянути альтернативні варіанти розташування асфальтобетонного виробництва поза межами населеного пункту. Однак, власники не дослухалися пропозицій.

Жителі занепокоєні, що асфальтобетонне виробницто не отримало оцінку впливу на довкілля. У червні 2023 року Державна екоінспекція Закарпаття провела заходи щодо запобігання правопорушень природоохоронного законодавства та виявила на території Сюртівської ОТГ нецільове використання земель під асфальтобетонне будівництво без відповідної оцінки впливу на довкілля. Інформацію було передано правоохоронцям. Як вдалося дізнатися жителям, була отримана вказівка закрити справу, тож справу закрили. Відтак, власники паїв, які межують з заводом, не зможуть вирощувати зерно, так як не знають, як це виробництво вплине на якість врожаю. Зазначимо, що у Департаменті охорони здоров’я повідомили, що вплив від реалізації проєкту буде, хоч і незначний.

На слуханнях також піднімалося питання щодо ремонту дороги, яку розбивають вантажівки виробництва. За рік, попри обіцянки власників заводу, її так і не відремонтували. Голова ОТГ дав зрозуміти, що ніхто дорогу ремонтувати не буде. Жителі зазначають, що навіть зі сплачених податків на Сюртівську ОТГ, а це близько 1 млн грн., у селі Часлівці жодної дороги за рік не було заасфальтовано.

Часлівська громада налаштована радикально, якщо думку громадськості ні голова ОТГ, ні власники заводу не приймуть до уваги. У іншому випадку люди будуть перекривати трасу. Також жителі пропонують громадам сіл Сюрте та Галоча, які активно голосували за асфальтнобетонне виробництво в с. Часлівці на слуханнях, забрати його у свої села, адже воно є мобільним.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Часловці #завод #протест
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...