• Головна
  • В Закарпатті відбулась заключна конференція транскордонного проекту «Carpathian Mobility»
13:52, 3 грудня 2023 р.

В Закарпатті відбулась заключна конференція транскордонного проекту «Carpathian Mobility»

29 листопада 2023 року у конференц-залі Великоберезнянської селищної ради відбулась заключна конференція проєкту «Carpathian Mobility – Покращення доступності та мобільності в словацько-українському транскордонному регіоні», що фінансується за підтримки ЄС у рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» 2021-2027.

«Карпатська мобільність» це спільний проект шести партнерів із Словаччини та України із загальним бюджетом понад 1,2 млн. євро, мета якого полягає у покращенні доступності транскордонних територій та підтримці екологічно чистих видів транспорту. Головним партнером проєкту виступив Пряшівський самоврядний край Словацької Республіки у співпраці із муніципалітетами сіл Стакчина та Уліч, а також Державне підприємство «Ліси Словацької Республіки».

Партнери проєкту з України: Великоберезнянська селищна рада, ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці». Оскільки проєкт є актуальним для Закарпаття як з точки зору покращення транскордонної інфраструктури, так і в плані перспектив розвитку туризму загалом, і привабливості Ужанської долини, зокрема, то серед учасників конференції були представники різних сфер і організацій, керівники місцевих громад.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись директор Департаменту проєктного менеджменту Пряшівського самоврядного краю Ян Коцак, начальниця управління туризму і курортів Закарпатської обласної військової адміністрації Маріанна Готра, начальник управління містобудування і архітектури Закарпатської обласної військової адміністрації Микола Пігуляк, заступниця начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області Наталія Турчак, голова Великоберезнянської громади Богдан Кирлик, Пречинський міський голова Іван Погоріляк, голова Ставненської громади Іван Мандрик, голова Костринської громади Василь Черевка, заступник Виноградівського міського голови Віталій Любка.

Від імені організаторів конференції виступив Олександр Рейтій, голова ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці», який розповів про те, як кілька років тому на основі цікавої ідеї зародилася співпраця із словацькими партнерами, і як сьогодні вона втілилася у життя у формі досягнутих результатів спільного транскордонного проєкту.

Упродовж двох років спільної роботи в рамках проєкту вдалося:по обидва боки кордону облаштувати веломаршрути «Ужанський трейл» та «Полонини трейл»збудувати у смт. Великий Березний велодоріжку на дамбі уздовж річки Уж протяжністю 1,8 км та провести інфраструктурні роботи на словацькій стороні в межах маршруту «Полонини трейл»створити інтерактивний веб-сайт для велотуристівпровести тренінги (семінари) для стейкхолдерів з розвитку велотуризму на транскордонній території Карпатського регіону та реалізувати низку інших заходів.

Під час конференції голова туристичного товариства «Карпатські стежки» Олександр Бурсанов та мандрівниця, велоактивістка, засновниця Велосадиби “Добра нуч”, що діє на Перечинщині, поділились із учасниками надзвичайно цікавим досвідом та проведеною колосальною роботою у напрямку промоції активного відпочинку, розвитку велосипедного руху на Закарпатті, заохочення як вітчизняного, так і іноземного туриста повернутись в Ужанську долину та пізнати її ще краще.

Також про важливість залучення до велоспорту дітей та молоді, формування здорового способу життя та нових підходів до поняття мобільності учасникам заходу розповів віце-президент Федерації велосипедних видів спорту Закарпатської області Михайло Щерба.

Про державні стандарти з велоінфраструктури та створення уніфікованої системи велошляхів учасникам розповів Дмитро Беспалов, експерт з транспорту, директор ТОВ «Про Мобільність» (м.Київ).

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #мобільність #транскордон #Словаччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...