Новини компаній
16:56, 23 листопада 2023 р.
ТОП 10 книг для розвитку української мови
Новини компаній
Щорічно у листопаді відзначають День української мови та писемності. На жаль, не всі вміють грамотно писати та красиво говорити рідною мовою. Вивчивши книги з добірки, можна підняти мовну культуру на якісно новий рівень. Завдяки цій літературі можна навчитися розмовляти вишукано, писати без помилок.
«Слова, що нас збагачують»
Автор книги — Тарас Береза. Він переконаний, що культура української мови поступово знищується, оскільки відсутня підтримка, пропаганда від держави. Засоби масової інформації всіляко підтримують поширення "мовного сміття". У побуті багато людей використовує суржик, постійно вживають англіцизми.
Красиву, правильну українську мову дедалі рідше можна почути. Усюди прищеплюють безглузді стандарти, які незабаром приведуть до повного зникнення літературної української мови.
У книзі авторка розглядає всі запозичені слова, пропонує гідну альтернативу українською мовою, пояснює правила вживання кожного слова.
«Українська легко!»
Автори — Наталія Клименко, Павло Мельник-Крисаченко. Книжку в стилі інфографіки видано спільно з інтернет-ресурсом «Мова — ДНК нації». Великі яскраві ілюстрації, що цікаві дітям та дорослим, допомагають покращити культуру мови.
У книзі багато прикладів правильного вживання українських слів, корисних статей. Видання допоможе почати спілкуватися літературною мовою без вживання запозичених слів, оборотів. Автори впевнені, що скоро сучасні українці знатимуть кілька іноземних мов та розмовлятимуть красивою, правильною українською мовою.
«Українська мова. Енциклопедія»
Автори — Галина Губарєва, Тетяна Михайлова, Оксана Чуєшкова, Інна Дишлюк. Книга для широкого кола читачів – від простих поціновувачів української мови до фахівців у галузі мовознавства. В енциклопедії наукова точність узгоджується з доступним викладом.
У книзі представлені загальні теоретичні поняття у галузі мовознавства, важливі практичні поради про українську орфографію, пунктуацію. Додатково можна дізнатися про життєвий шлях, досягнення відомих діячів української культури.
«Гарна мова — одним словом: словник вишуканої української мови»
Автор — Тарас Береза. Словник вишуканої української мови відображає всю красу великої мовної спадщини, якою в різні часи ділися з народом відомі майстри художнього слова.
У книзі наводяться уривки з найкращих творів української та світової літератури XVIII-XXI століть, які автор ретельно пропрацював. До словника увійшло понад 1500 слів, які допоможуть читачеві значно покращити знання рідної мови, збагатити словниковий запас, гарно розмовляти та правильно писати українською мовою.
Додатково читачі дізнаються багато несподіваного з історії українських слів. Наприклад, "борщ", "козак" — слова, які мають тюркське походження.
«Мова чудова»
Автор — Ольга Уліщенко. Читачі подорожують сторінками книги разом із казковими героями. Кіт-воркіт і Мишка-побігунка. Помічники цікаво та зрозуміло пояснюють правила вживання складних слів, допомагають уникнути мовних помилок, позбутися суржику. Книга допоможе освоїти правильну письмову та усну українську мову, вільно використовувати її у повсякденному житті.
Це книга для тих, кому не байдуже українське слово, хто хоче дбати про те, щоби українська мова процвітала.
«Мовні війни»
Автор — Володимир Селезньов. Незалежності України майже 25 років, але українці, особливо у південних та східних регіонах, не вміють розмовляти українською. Останнім часом все частіше можна почути думку, що українська мова — неважливе відгалуження російського діалекту, додатково зіпсована галицькими, польськими словами.
Автор аргументовано спростовує усі міфи недбайливих філологів, усі факти підкріплює офіційними актами та роботами відомих мовознавців.
«100 експрес-уроків української. Частина 1, 2»
Автор — Олександр Авраменко. У книзі — прості та стислі уроки зі зрозумілими ілюстраціями, які допоможуть краще запам'ятати правила та норми сучасної української мови. У кожній із двох частин — цікаві історії походження та використання слів.
Книга має кишеньковий формат, читати її можна в будь-якому місці, щоб з користю провести вільний час, позбутися помилок у письмовій та розмовній мові, розширити словниковий запас.
«Науковий стиль української мови. 3-тє видання»
Автор — Г.С. Онуфрієнко. Навчальний посібник для вивчення української наукової мови у контексті сучасних вимог та стандартів. Призначено для аспірантів та магістрів, які добре володіють українською мовою у рамках шкільної програми. Допоможе освоїти навички писемного, усного мовлення для створення доповідей, рефератів, написання наукових праць.
«Мова – не калька»
Автор — Тарас Береза. Сучасний словник показує читачеві всю красу та різноманітність української мови, допомагає позбутися запозичених слів.
У словнику багато самобутніх українських слів та фраз, які збагатять словниковий запас звичайного сучасного українця. Загалом у книзі понад 20 тис. корисних слів, які допоможуть розвинути мовну культуру.
Книга призначена для широкого кола читачів, поціновувачів української мови, всіх, кому небайдужа доля рідної словесності.
«Українська мова. Правопис у таблицях, тестові завдання. Доповнене видання»
Автори — Олександр Авраменко, Оксана Тищенко. Книжка — незамінний помічник для всіх школярів, студентів-філологів. Допомагає підвищити рівень грамотності, підготуватися до успішного складання іспитів, випускних тестів.
У посібнику коротко і зрозуміло викладено всі правила орфографії, пунктуації, які завжди можна знайти у підручнику з укр. мови за 7 клас, в інших підручниках та методичках. Вправи різного рівня складності тести допоможуть перевірити рівень знань.
Книга буде корисною і вчителям для проведення уроків української мови у 5-11 класах, викладачам ВНЗ.
Читання та вивчення добрих, правильних книг — найшвидший і найнадійніший спосіб вивчення української мови, розширення словникового запасу, позбавлення від запозичених слів. Українська мова — гарна та самобутня, про це слід пам'ятати кожному сучасному українцю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, Вчора
18:59, Вчора
12:03, 2 грудня
18:59, Вчора
18:59, Вчора
live comments feed...