• Головна
  • 47-річний мешканець Закарпаття помер після укусу шершня
13:27, 13 вересня

47-річний мешканець Закарпаття помер після укусу шершня

Трагiчний випадок трапився в селi Сасово на Виноградiвщинi – вiд алергiчної реакцiї на укус комахи помер чоловiк.

Про це iнформує Закарпатський територiальний центр медичної екстреної допомоги.

Напередоднi ввечерi на лiнiю «103» надiйшов виклик – алергiчна реакцiя на укус шершня. Вже за шiсть хвилин бригада була на мiсцi. На жаль, чоловiк на цей час вже був мертвий. Зi слiв сiмейного лiкаря, якого ще ранiше викликала родина, вiн ввiв медикаменти i вже близько 10 хвилин проводив серцево-легеневу реанiмацiю, однак безуспiшно.

Як повiдомив фельдшер бригади екстреної допомоги Ярослав Годзагi, зi слiв родичiв, чоловiк нiколи не скаржився на проблеми iз здоров’ям. Будь якi алергiчнi прояви на укуси бджiл та ос не спостерiгалися. Стан чоловiка стрiмко погiршився коли шершень ужалив його у передплiччя, стало важко дихати. В таких випадках критично важливо негайно викликати «швидку», кожна втрачена секунда має значення.

Остаточно причину смертi чоловiка встановить судово-медична експертиза.

Загалом, з початку лiтнього перiоду медики закарпатської «швидкої» 82 рази виїжджали на виклики з приводу укусiв комах.

Служба «103» нагадує, що загалом, для здорової людини укус комахи безпечний, але для алергiкiв та астматикiв отрута комах може призвести до важких наслiдкiв. Найбiльш небезпечнi укуси у голову, шию, грудну клiтку, живiт. Це може призвести до набряку дихальних шляхiв i смертi вiд задухи.

Якщо вас або когось поряд ужалили комахи i ви бачите раптовi i сильнi прояви алергiї чи iнтоксикацiї НЕГАЙНО викликайте «швидку», розстебнiть одяг, щоб стало легше дихати, покладiть на бiк, в разi зупинки дихання переходьте до серцево-легеневої реанiмацiї.

Читайте також: На Закарпатті через укус комахи помер чоловік

Перша домедична допомога при укусах комах:

– видалiть жало, якщо воно залишилося в шкiрi;

– промийте мiсце укусу з водою та милом;

– покладiть холодний компрес на мiсце укусу;

– приймiть антигiстамiннi препарати;

– пийте багато води або солодкого чаю.

Якщо у вас хоча б раз була анафiлаксiя (сильна алергiчна реакцiя) у вiдповiдь на укуси, майте при собi готовий розчин адреналiну (епiнефрину) дня iн’єкцiй у шприц-ручцi. Препарат продається вже готовим до застосування i залишається тiльки вколоти у м’яз ноги. Адреналiн має дiю, яка протилежна дiї гiстамiну, – вiн розширює бронхи i звужує судини, тож вiдновлює дихання i тиск. На жаль, iнших варiантiв лiкування анафiлаксiї в чутливих людей немає. УВАГА! ЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ПРЕПАРАТУ МОЖЛИВО ТIЛЬКИ ПIСЛЯ КОНСУЛЬТАЦIЇ IЗ СВОЇМ СIМЕЙНИМ ЛIКАРЕМ АБО ЛIКАРЕМ-АЛЕРГОЛОГОМ.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шершень #закарпаття #2023
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...