• Головна
  • Швидкі тести на ІПСШ. Точність, переваги та недоліки
Новини компаній
16:30, 8 вересня 2023 р.

Швидкі тести на ІПСШ. Точність, переваги та недоліки

Новини компаній
Швидкі тести на ІПСШ. Точність, переваги та недоліки

Швидкі тести на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), були розроблені, щоб заощадити час і зусилля та зменшити стрес під час перевірки на наявність гонореї, хламідіозу, вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) та деяких інших інфекцій, носії яких можуть зазнавати стигматизації.

Деякі швидкі тести на ІПСШ проводять у кабінеті лікаря, тоді як інші можна зробити в комфорті та приватності у власному домі. У цій статті розглянемо переваги та недоліки домашнього тестування на ІПСШ.

Які інфекції можуть виявити швидкі тести?

Хламідіоз. ця ІПСШ може не викликати симптомів, тому часто єдиний спосіб дізнатися, що людина захворіла, це тестування. У жінок недіагностований хламідіоз може призвести до запального захворювання органів малого таза (ЗЗОМТ) або безпліддя.

Гонорея. Також не завжди викликає симптоми. Однак якщо гонорею не лікувати, це може призвести до довгострокових проблем, таких як ЗЗОМТ у жінок і проблем із простатою та яєчками у чоловіків.

Гепатит B. Тестуватися на це захворювання особливо рекомендовано людям, які народилися в країнах із високим рівнем гепатиту В; людям, які вживають ін’єкційні наркотики; донорам крові та тканин, а також людям із певними захворюваннями, як-от ВІЛ та термінальна ниркова недостатність.

Крім того, за допомогою домашніх експрес-тестів можна діагностувати простий герпес, ВІЛ, вірус папіломи людини (ВПЛ), а також сифіліс.

Точність швидких тестів на ІПСШ

Не всі експрес-тести однакові. Деякі мають вищу чутливість і специфічність, ніж інші.

Чутливість – це показник, який свідчить про те, наскільки добре тест може виявити позитивний результат, а специфічність – здатність тесту виявити тих, хто не має захворювання.

Під час тестування в разі наявності гострої інфекції швидкі тести (https://medbioshop.com.ua)на ІПСШ мають у середньому такі показники чутливості та специфічності:

  • Хламідіоз: 86% чутливість, 97% специфічність;
  • Гонорея: 86% чутливість, 97% специфічність;
  • Гепатит В: 97% чутливість, 99% специфічність;
  • Herpes simplex: 93% чутливість, 99,9% специфічність;
  • ВІЛ (вдома, мазок із порожнини рота): 92% чутливість, 99% специфічність;
  • Вірус папіломи людини (ВПЛ): 87% чутливість, 94% специфічність;
  • Сифіліс: 85% чутливість, 91% специфічність.

Переваги і недоліки експрес-тестів

Швидкий тест на ІПСШ дозволяє отримати результати за кілька хвилин, а не впродовж днів. Для деяких людей тестування вдома також може бути оптимальним варіантом, оскільки його можна проводити приватно та уникнути збентеження у клініці.

Експрес-тести також усувають ще один фактор, який утримує багатьох людей від своєчасного тестування: необхідність здавати на аналіз кров. Адже для експрес-тесту може знадобитися лише мазок або зразок сечі (залежно від захворювання).

Водночас нижчий рівень чутливості швидких тестів означає підвищений ризик отримання хибнонегативного результату, коли тест демонструє, що людина не інфікована, хоча насправді це так.

Наприклад, швидкий тест на ВІЛ має рівень чутливості 92%, а отже видає один хибнонегативний результат на кожні 15 тестів. Ось чому певні бактеріальні захворювання (наприклад, сифіліс, гонорея та хламідіоз) точніше діагностуються за допомогою лабораторного тестування, а не швидкого домашнього тесту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...