• Головна
  • Закарпатці вибороли дві медалі на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед майстрів та ветеранів
20:43, 14 серпня 2023 р.

Дві медалі вибороли у першому номері програми чемпіонату світу серед майстрів закарпатські ветерани спортивного орієнтування. Чемпіоном на спринтерській дистанції серед спортсменів віком від 40 до 44 років став Сергій Бабич, звання віце-чемпіонки у своїй віковій категорії виборола Марія Семак. Обоє перших своїх великих успіхів досягли ще у шкільні роки тренуючись у Мукачеві: Марія у 2000 році перемогла у Ізраїлі на чемпіонаті світу серед юнок, а Сергій 2001 року у Чехії, разом з харків’янином Павлом Ушкварком та Євгеном Кандибеєм з Сум, стали юнацькими чемпіонами Європи в естафеті.

Ще дві медалі у спринті на ветеранському чемпіонаті, що проходить у Словаччині, принесли Україні Олександр Марчук з Вінниці (золото) та чернівчанин Олександр Чобан  (бронзу).  Всього ж володарями золотих медалей стали представники 11 країн: найуспішнішою на спринті була Норвегія з 5 золотими медалями, далі йдуть Швеція, Фінляндія та Швейцарія з 3 золотими нагородами кожна.

Срібну медаль в категорії 45-річних здобула угорка Анна Фузі, багаторазова медалістка чемпіонатів світу, яка у далекому 2009 перемогла в Мукачеві у перших (і єдиних до сьогодні) в Україні міжнародних стартах з МТБО, що входять до списку Всесвітніх рангових змагань.

Протягом наступного тижня майже 3300 спортсменів із 43 різних країн продовжуватимуть боротьбу за медалі чемпіонату. Попереду ще три гонки: кваліфікаційний забіг у лісі біля Кошіце та фінали на середній та довгій дистанціях у вівторок, середу та п’ятницю відповідно. Україну на чемпіонаті представляє делегація з 70 спортсменів, найдосвідченішими в нашій команді є 80-річні Олександр Мердіргер з Чернівців та киянка Елаїда Степаненко – перша чемпіонка України (змагання проходили у травні 1963 року у Каневі).

World Masters Orienteering Championships  є офіційним чемпіонатом світу для спортсменів-орієнтувальників старшим за 35 років. Учасники чемпіонату розділені на вікові категорії, з кроком у 5 років. Медалі розігруються у 28 категоріях: від 35-річних чоловіків (M35) і жінок (W35) до 95-річних спортсменів. Чемпіони визначаються у спринті, на середній дистанції та на довгій дистанції, з кваліфікаційними забігами, що проводяться перед фінальною гонкою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію