• Головна
  • На Закарпатті будують завод, вартістю понад 7,8 мільйонів євро
13:56, 8 червня

На Закарпатті будують завод, вартістю понад 7,8 мільйонів євро

Загальна вартість проєкту, яким передбачено запуск сміттєсортувального заводу у селі Яноші на Берегівщині, складає 7 833 403,08 євро, з яких обсяг фінансування ЄС, передбаченого Програмою транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, становить 5 мільйонів євро.

Про це у ході стартової конференції проєкту «ZeroWaste: Theory for Everybody, Practice for Everyone in the Cross-Border Region» (Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні) повідомив голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

Сума підтримки, наданої Міністерством енергетики Угорщини: 916 100 034 форинтів. Реалізація проєкту має завершитися у поточному році.

Головним аплікантом проекту є Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА), Угорщина. Партнери проекту: ТОВ Некомерційне Агентство територіального розвитку та управління навколишнім середовищем області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради (Україна).

«Перші кроки з реалізації проєкту було зроблено у 2017 році. За результатами моніторингового комітету нам було виділено 5 млн є.  Тому дякую за довіру. Однак коштів бракувало і Уряд Угорщини додав ще понад 2 млн. є.  

21 грудня 2022 року в Будапешті було підписано Грантову угоду між МЗС Угорщини і ЄОТС ТИСА, що дало нам можливість, фактично, з нового 2023 року приступити до роботи. Хочу зауважити, що те що зараз відбувається на території, де працюють екскаватори, їздять вантажівки і встановляється обладнання – лише видима верхівка великого айсбергу, тому що титанічна робота усіма учасниками процесу була пророблена з підготовки документів, купи паперів, дозволів і погоджень. Тому дякую всім, хто долучився і ефективно відпрацював на цій важливій ділянці», — наголосив голова облради.

Нагадаємо, що на шляху до реалізації проекту Грантову угоду підписали Ніколетта Горват, начальник управління прикордонних оперативних програм Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини, та Оскар Шестак, голова загальних зборів комітату Саболч-Сатмар-Берег, голова ЄОТС ТИСА.

15 лютого 2023 року проєкт «ZeroWaste» зареєстровано в Секретаріаті Кабінету Міністрів України за № 5083.

У конференції взяли участь заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентський державний секретар цієї країни Левенте Модьор, представники  Міністерства енергетики Угорщини, представники дипломатичних місій України та Угорщини, депутати різних рівнів, керівництво Закарпатської області України та комітату Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, голови місцевих територіальних громад, представники громадських організацій та ЗМІ.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#завод #яноші #червень #2023
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...