Новини компаній
14:28, 30 квітня 2023 р.
Укладання договору купівлі/продажу квартири: основні вимоги
Новини компаній
Основні особливості та вимоги до укладання договору купівлі/продажу квартири
Єдиного бланка документа, який виступає шаблоном для укладання договору купівлі/продажу квартири, чинним законодавством не передбачено, при цьому у будь-якому договорі найбільш важливими (визначальними) моментами є паспортні дані, що засвідчують особу продавця та покупця квартири та її заявлену вартість. Площа квартири, оголошення про продаж якої опубліковано на сайті https://obyava.ua/ua/nedvizhimost/, обов'язково має відповідати даним технічного паспорта, інакше у покупця можуть виникнути проблеми при подальшому оформленні прав власності.
Основні вимоги до договору купівлі/продажу квартири
Крім паспортних даних, що підтверджують персональні дані власника житлової нерухомості та її покупця договір купівлі/продажу квартири повинен містити інформацію про отримання письмової згоди всіх співвласників квартири, що продається, а також згода одного з подружжя (чоловіка або дружини) на придбання житлової нерухомості.
Крім того, договір купівлі/продажу житлової нерухомості не повинен містити:
двозначних чи неоднозначних формулювань, які за бажання одна із сторін може використовувати у свій бік;
перепусток або вільних місць, де можливе додрукування важливих додавань, що спотворюють або кардинально змінюють суть або важливі умови договору;
будь-яких зауважень чи обмежень, що обмежують права нового власника житлової нерухомості щодо її можливого відчуження, дарування чи передачі третій стороні.
Перелік документів при купівлі квартири у забудовника
На відміну від купівлі квартири у безпосереднього власника на вторинному ринку житла придбання квартири у безпосереднього забудовника має свої особливості, оскільки покупець, часто набуває не саму квартиру, а лише пайову участь у будинку, що будується, і виступає не покупцем житлової нерухомості, а інвестором її будівництва.
Перелік документів на придбання квартири у девелопера залежить від стану житлового будинку, що будується, тому покупець може виступати як платник пайових внесків на будівництво житлового будинку або як інвестор, при підписанні інвестиційного договору на початковому етапі будівництва. У деяких випадках між покупцем та компанією-забудовником укладається договір про спільну діяльність, де інвестор після закінчення будівництва має право на певну кількість квадратних метрів житла без детального позначення місця розташування квартири.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...