• Головна
  • В Ужгороді планують підвищити тарифи на водопостачання
20:12, 12 травня

В Ужгороді планують підвищити тарифи на водопостачання

В ужгородському “Водоканалi” пояснили, чому необхiдно пiдняти тариф на воду та водовiдведення у мiстi. Про це йдеться на офiцiйнiй сторiнцi комунального пiдприємтсва у Фейсбуцi.

Наразi, за водопостачання ужгородцi сплачують 26,52 грн./м3 з ПДВ, а водовiдведення – 16,34 грн./м3 з ПДВ. Разом – 42,86 грн./м3. Останнiй раз тариф переглядався регулятором наприкiнцi 2021р.

Пiдприємство несе збитки i повинне шукати додатковi резерви та можливостi для їх компенсацiї. Так, збитки за основним лiцензованим видом дiяльностi за пiдсумком I кварталу 2023 року складають: по централiзованому водопостачанню – 9270 тис. грн, по централiзованому водовiдведенню – 2069 тис. грн.

“На даний момент склалася ситуацiя, коли фактичнi витрати на централiзоване водопостачання та централiзоване водовiдведення вже не перекриваються дiючим тарифом. Доходи нашого пiдприємства рiзко зменшилися, а витратна частина стрiмко зросла внаслiдок значного росту цiн на матерiали на ремонти, реагенти, ПММ, електричну енергiю i т.д. «Довоєннi» тарифи вже не покривають всiх першочергових витрат на водопiдготовку та очищення каналiзацiйних стокiв”, – зазначають у водоканалi.

Вiдсутнiсть коштiв на ремонт водопровiдних та каналiзацiйних мереж може призвезти до великих втрат води, а також постає загроза нестабiльної подачi води мешканцям та промисловим об’єктам мiста.

Чому взагалi постає питання перегляду (коригування, пiдвищення) тарифiв на ЦВВ? У водоканалi пояснюють: необхiднiсть перегляду тарифiв зумовлена постiйною змiною вартостi складових, якi впливають на собiвартiсть послуг з централiзованого водопостачання та централiзованого водовiдведення.

“Тобто, якщо змiнились цiни на електричну енергiю, реагенти, пально-мастильнi матерiали тощо, вiдповiдно виникає необхiднiсть у переглядi тарифiв на централiзоване водопостачання та централiзоване водовiдведення з урахуванням актуальних цiн складових собiвартостi цих послуг. Для прикладу, вiдсутнiсть коштiв у тарифах для вiдшкодування витрат на купiвлю електричної енергiї призводить до виникнення заборгованостi та негативно впливає вже на ринок електричної енергiї та функцiонування суб’єктiв господарювання на цьому ринку”, – додають у комунальному пiдприємствi.

Якщо тарифи на централiзоване водопостачання та централiзоване водовiдведення не будуть покривати економiчно обґрунтованi витрати собiвартостi цих послуг, наслiдки можуть бути негативними.

Найдiєвiшим i оперативним вирiшенням даної ситуацiї є прийняття економiчно обґрунтованих тарифiв. Iншi додатковi джерела фiнансування у пiдприємства наразi вiдсутнi.

“Дуже сподiваємося на розумiння та пiдтримку з боку населення у питаннi пiдняття тарифу для покриття збиткiв, що виникли внаслiдок неактуального дiючого тарифу на централiзоване водопостачання та водовiдведення в умовах сьогодення з метою стабiльного функцiонування об’єкту критичної iнфраструктури КП «Водоканал м. Ужгорода»”, – зазначають у водоканалi.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Читайте також: Жителі високогірних громад Закарпаття живуть на 10 грн в день — нужду регіону можна подолати тільки за рахунок туризму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #водоостачання #Водоканал #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...