• Головна
  • Популярний в Україні бренд Xiaomi внесено до переліку міжнародних спонсорів війни
19:55, 13 квітня 2023 р.

Популярний в Україні бренд Xiaomi внесено до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з попередження корупції (НАПК) включило китайську корпорацію Xiaomi ("Сяомі") до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія не тільки не припинила свою діяльність в РФ, але й розширює свою присутність на цьому ринку. Проте рішення НАПК не означає, що продукцію Xiaomi заборонять в Україні.

Xiaomi Corporation 13 квітня потрапила до списку "Війна та санкції" як міжнародний спонсор війни. Перелік складає НАПК спільно з Міністерством юстиції України.

Компанія активно платить податки до бюджету Росії. За розрахунками аналітиків, лише у 2021 році російська дочка Xiaomi заплатила агресору 2,5 млн доларів податків. Прибуток компанії від роботи в країні-агресорі становив 12 млн доларів і за рік зріс на 56,7%.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Xiaomi так і не оголошувала про вихід з Росії, хоча з весни 2022 року не здійснювала маркетингової діяльності в країні-агресорі. Тим не менш у 2023 році Xiaomi активно відновлює набір персоналу в російські офіси, оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів в Росії. Також Xiaomi у 2024 році планує запустити в РФ серійне виробництво електромобілів.

"Це свідчить про наміри компанії відновити повноцінну присутність в Росії... Таким чином, Xiaomi продовжує спонсорувати військову агресію Росії", – відзначили в НАПК.

Що означає оголошення спонсором війни

Як зазначається на сайті проекту "Війна та санкції", він має намір тиснути на співучасників війни. Але у разі, коли будуть складатися нові санкційні списки СНБО України, особи та компанії з переліку будуть запропоновані для включення до таких списків.

Отже, рішення наразі має декларативний характер. Однак воно важливе з репутаційної точки зору, крім того, у майбутньому проти компанії можуть бути введені санкції.

Xiaomi – далеко не перша міжнародна компанія, яка потрапила до зазначеного списку. До нього вже внесені Raiffeisen Bank International, "Ашан", Metro, Procter&Gamble, "Бондюель", Leroy Merlin та інші.

Усі ці компанії наразі продовжують працювати в Україні, оскільки НАПК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Тим не менше, включені до переліку міжнародні спонсори війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує негайному закриттю, але цю базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Xiaomi
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...