• Головна
  • Упродовж однієї години медики врятували дві родини з отруєнням чадним газом
20:34, 28 березня 2023 р.

Упродовж однієї години медики врятували дві родини з отруєнням чадним газом

Сьогодні вночі протягом однієї години медики «екстренки» Закарпаття врятували дві родини з підозрою на отруєння чадним газом

За півгодини до півночі на лінію «103» зателефонувала дівчина із села Минай і повідомила, що її маму нудить і вона втрачає свідомість… Коли за кілька хвилин бригада № 302 (лікар Вікторія Товт, фельдшер Уляна Григор’єва, водій Степан Крупа) прибула на виклик, то медики діяли блискавично – за всіма ознаками у трьох мешканців квартири було ймовірне отруєння чадним газом. Відчинили вікна і розпочали реанімаційні заходи.

Найважчий стан був у 40-річної жінки вона кілька разів вже втрачала свідомість. Дві її доньки 18 та 16 років теж скаржились на головний біль та головокружіння… На допомогу викликали ще одну бригаду з Ужгорода – №100 (лікар Христина Рішко, фельдшер Богдан Мельничок, водій Едуард Іванов).

Мешканцям квартири було проведена терапія киснем і всі вони у стабільному стані доставлені до медичних закладів: жінка зі старшою донькою до Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні, а молодша дівчина – до Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні.

А вже через годину – ще один виклик. І знову підозра на отруєння чадним газом. З Ужгорода зателефонував чоловік і розповів, що його дружина поралася на кухні і раптом відчула себе зле: слабкість у ногах, запаморочення… Оператор лінії «103» порадив до приїзду «швидкої» негайно відкрити всі вікна, зробити протяг і максимально забезпечити доступ свіжого повітря до потерпілої.

Бригада № 106 (лікар Марина Гливчак, фельдшер Іван Куцин, водій Євген Руденко) примчала за кілька хвилин. У жінки стан середньої важкості, сатурація 86, сповільнений пульс. Але вже через півгодини проведення кисневої терапії стан потерпілої покращився і для подальшого нагляду та обстеження її транспортовано до Ужгородської центральної міської клінічної лікарні.

За словами мешканців квартир, які постраждали в цих випадках, можливо, ймовірно причиною отруєння став саме чадний газ: через сильний вітер та дощ, в димоході часто створюється зворотня тяга і газ надходить в приміщення, а не на вулицю…

«103» НАГАДУЄ: внаслідок отруєння чадним газом розвивається гіпоксія – дефіцит кисню. Це виникає через те, що в крові молекули чадного газу зв'язуються з гемоглобіном і блокують можливість перенесення кисню до тканин. Це може призвести до незворотних змін у роботі серця та мозку.

Симптоми отруєння:

головний біль;

нудота;

прискорене дихання;

слабкість, відчуття втоми;

запаморочення;

сплутаність свідомості.

Якщо ви підозрюєте, що у приміщенні є чадний (чи природній) газ, негайно вимкніть усі прилади, відкрийте вікна та викличте аварійну газову службу.

У разі отруєння, перша домедична допомога постраждалому:

негайно викликати екстрену медичну допомогу – 103;

вивести або винести потерпілого на свіже повітря;

покласти постраждалому під голову подушку, а також розстібнути комір та пояс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #медики #103 #чадний газ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...