• Головна
  • Фахівці провели моніторинг і з’ясували, які річки Закарпаття найбільш забруднені
20:37, 28 лютого 2023 р.

Фахівці провели моніторинг і з’ясували, які річки Закарпаття найбільш забруднені

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні річки Тиса.

"У січні програма державного моніторингу вод виконана на 100%. На слайді представлено дані щодо якісного стану водних об’єктів за результатами моніторингу поверхневих вод у січні 2023 року", - зазначають у БУРВ Тиси.

Отже:

  • Перевищення вмісту флуорантену зафіксовано на річці Уж, Боржаві, Верке та інших. Найбільша концентрація на річці Ботар. Флуорантен відноситься до поліциклічних вуглеводнів, що мають канцерогенну дію.
  • Перевищення бензоперілену - найбільше зафіксовано на водосховищі Роман Потік (с. Горбок).
  • Надлишки кадмію зафіксовані у річці Тиса в районі Солотвина, річці Хустець (м. Хуст) та Верке (м. Берегово).

Варто зазначити, що кадмій є канцерогеном і здатний накопичуватися в організмі людини. За словами фахівців, кадмій і його сполуки є надзвичайно токсичними навіть у незначних концентраціях. Цей елемент може накопичуватись в рослинах (найбільше всього в грибах) і живих організмах (особливо у водних) і далі харчовим ланцюгом постачатись людині. Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає важке ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій є також канцерогенними.

Хром, що перевищує норму виявлений у р. Ждимир (с. Вовчий). При перевищенні норми хрому, він може спричинити подразнення шкіри або виразку за короткий проміжок часу. Під впливом тривалої дії викликає пошкодження печінки, кровообігу в нирках та нервових тканинах.

Нікель у річках, що протікають через село Косино та місто Берегово. Надмірні кількості нікеля призводять до підвищеної збудливості центральної нервової системи, анемії, алергічних реакцій. Нікель здатен впливати на структуру ДНК і підвищує ризик новоутворень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БУРТ #моніторинг #Закарпаття #річки #забрудненість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...