Новини компаній
17:35, 14 грудня 2022 р.
Перспективи біженців з України у Польщі: скільки доведеться платити за житло у 2023 році та як працевлаштуватися
Новини компаній
З початку повномасштабного вторгнення Росії до України Польща прихистила багатьох українців. Станом на початок грудня в Польщі перебувають орієнтовно 1 мільйон біженців. За останні 9 місяців поляки всіляко підтримували українців, зокрема надали можливість отримати статус «особи, що потребує прихистку», та забезпечили житлом і харчуванням.
Однак наприкінці осені польський уряд ухвалив проєкт закону, який передбачає зміни в умовах перебування українських біженців у Польщі. Серед іншого з 01 березня 2023 року всі працездатні українці, яким з березня цього року житло надавалося безоплатно в рамках програми допомоги біженцям, повинні будуть платити за проживання.
Якими будуть умови проживання українців у 2023 році
Українські громадяни, які зараз живуть у колективних житлових центрах, повинні будуть покривати частину витрат на проживання та харчування. Нові умови набудуть чинності з 01 березня 2023 року:
- Тим, хто знаходиться в Польщі від 120 до 180 днів, держава забезпечить допомогу в розмірі 50% вартості проживання та харчування. Інші 50%, але не більше 40 злотих на добу з однієї особи, мають оплатити українці.
- Тим, хто перебуває в Польщі понад 180 днів, компенсують 25% вартості проживання та харчування. Решту 75% витрат, але не більше 60 злотих на добу з однієї особи, необхідно буде покрити самостійно.
- Виняток становитимуть непрацездатні люди, як-от особи з інвалідністю, вагітні жінки та люди похилого віку.
Як бачимо, навіть через рік після масової вимушеної міграції у зв'язку з російською агресією Польща продовжить підтримувати українських громадян. Варто зазначити, що можливість користуватися наданим державою житлом після 120 днів перебування в країні буде залежати від наявності польського ідентифікаційного коду PESEL. Тож тим, хто досі не зареєструвався, бажано не зволікати. Тим паче, що наявність PESEL дає українцям такі ж права для працевлаштування чи ведення підприємницької діяльності, як і громадянам Польщі. Тим, хто планує залишатися в Польщі на тимчасове чи постійне проживання, саме час зайнятися пошуком роботи, щоб до набуття чинності нових правил проживання мати змогу забезпечувати себе самостійно.
Як знайти легальну роботу в Польщі
Шукаючи роботу, варто надавати перевагу офіційному працевлаштуванню. Таким чином можна забезпечити собі прозорі умови праці, наявність соціального захисту та можливість планувати майбутнє. Більшість роботодавців у Польщі укладають з працівниками робочий договір. Але, щоб отримати дійсно вигідну пропозицію, варто звернутися до агенції з працевлаштування, особливо тим, хто не знайомий з польським ринком праці або хоче заощадити час на пошук.
За останні 15 років агенція Grupa Progres допомогла знайти роботу в Польщі багатьом українцям. Компанія надає безплатний доступ до вакансій від перевірених роботодавців.
Можна ознайомитися з наявними пропозиціями на сайті агенції https://grupaprogres.pl та надіслати своє резюме за адресою [email protected] для більш швидкого результату. Представники компанії надають розгорнуту інформацію стосовно особливостей роботи в Польщі загалом і за конкретними вакансіями зокрема. Особам, які мають нагальну потребу в роботі, слід заповнити коротку анкету https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw від Grupa Progres. Відповіді на питання займають не більше 5 хвилин, але, володіючи цією інформацією, консультанти зможуть підібрати більш відповідні вакансії з урахуванням освіти, навичок і досвіду потенційного працівника. Українцям, які хочуть змінити рід занять і наразі не мають досвіду роботи в бажаній сфері діяльності, теж варто звернутися до Grupa Progres. В агенції окреслять можливі варіанти, перспективи кар'єрного зростання та підкажуть ефективний алгоритм дій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:28
Вчора
14:13
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
11:36, 25 листопада
99
11:48, 29 листопада
23:32, 27 листопада
live comments feed...