• Головна
  • Виставка сучасного цифрового мистецтва Ubiennale відкриється завтра в Ужгороді
19:46, 12 грудня 2022 р.

Виставка сучасного цифрового мистецтва Ubiennale відкриється завтра в Ужгороді

Всупереч блекаутам в Ужгороді 13-17 грудня в галереї Folks (вул.  Ференца Ракоці, 12) відкриється виставка сучасного цифрового та медіа мистецтва. 

Всього 5 днів, щоб встигнути подивитись мистецтво нових технологій - VR, AR, відеоарт та NFT експонати митців з понад 10 країн, що об’єднані загальною темою “30 років Свободи”. Незвичайні яскраві роботи будуть цікаві і дорослим, і дітям. Часи роботи виставки з 11:00 до 21:00, вхід - безкоштовний.

Серед понад 20 робіт - експонати, що були представлені на Першій Бієнале цифрового та медіа мистецтва Ubiennale у Києві в 2021-му році, так і нові роботи українських митців, що присвячені війні. Подія буде супроводжуватись професійною панеллю обговорень, в який візьмуть участь митці та куратори з України, Іспанії, Німеччини, Франції, Польщі, Словенії та Чехії.

15 грудня о 17:00 запланована відкрита прес-подія та професійна панель Ubiennale, в якій візьмуть участь українські та міжнародні куратори та митці: Валерій Коршунов - куратор Бієнале, Мартін Барага куратор зі Словенії, Сілке Шмідт з Німеччини, Коршунова Світлана - продюсер Ubiennale, митці Влас Белов, Тая Кабаєва та митецька спілка Артзебс.

Найближчі роки увага до українського мистецтва та культури буде зростати. І не тільки через війну, але й через статус країни кандидата в ЄС, який ми здобули під час неї. Як новий учасник великої європейської сім’ї ми маємо інтегруватись, розказуючи про себе через свою культуру та мистецтво, чути інших та на точках перетину - спільних цінностях, вибудовувати наші майбутні відносини. І якщо ми хочемо говорити з сучасною аудиторією, то це має бути мова сучасного цифрового та New Media мистецтва.

Валерій Коршунов, куратор бієнале цифрового та медіа мистецтва:

“Сучасне українське цифрове та медіа мистецтво - як відбиток часу, в якому ми живемо, як відповідь на усвідомлення того, що вже відбулось, як візія причин та наслідків, як нагадування - за що ми боремося. Сьогодні ми спостерігаємо війну у реальному часі, що є безпрецедентним, адже ніколи в історії людства війну не можна було побачити онлайн. Активно реагуючи на події в соціумі українські митці концентрується на темі війни та документалізують війну у своїх роботах”.

Галерея “Фолкс”, 13-17 грудня

вул. Ференца Ракоці 12, 2 поверх.

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #цифрове мистецтво #Ubiennale
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...