• Головна
  • Форми навчання в школі: дистанційна, сімейна чи екстернат
Новини компаній
16:20, 6 грудня 2022 р.

Форми навчання в школі: дистанційна, сімейна чи екстернат

Новини компаній
Форми навчання в школі: дистанційна, сімейна чи екстернат

Існує 5 форм навчання в школі: дистанційне, сімейне, екстернатне, очне та паралельне. Присутності у школі потребують лише дві — очна та екстернатна форми. На сімейній формі навчання може також бути необхідна присутність під час тестування або оцінювання учня. Кожна форма навчання може по-різному впливати на оцінки та атестат. На якихось формах легше виправити оцінки, на якихось складніше.

Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI

Дистанційна форма навчання:

Дистанційна форма навчання — форма навчання, яка не потребує фізичної присутності у школі, уроки проходять в онлайн режимі у такий же самий час як в очній формі. Запроваджують цей вид навчання коли немає змоги проводити уроки очно. Оцінювання проходить за роботу на онлайн-уроці або за виконане завдання. Бувають різні типи дистанційного навчання, наприклад: 1 тиждень дистанційно, 1 очно. Таких комбінованих видів дистанційного навчання може бути дуже багато. Пов'язано це з ситуацією в країні або в місті (епідемія вірусу, війна, перенаселеність тощо). Велика кількість людей обурена подібною формою навчання через складність отримання освіти та зниження оцінок у дітей. Пов'язано це з можливими технічними проблемами, через які можуть бути відсутні деякі уроки.

Сімейна форма навчання:

Сімейна форма навчання — це форма навчання, коли освітою дитини повністю займаються батьки. Учень раз на 3 місяці (4 рази на шкільний рік) проходить тестування з усіх предметів, навчальний заклад обирає режим тестування (онлайн або офлайн). Відповідальність за освіту дити повністю лягає на плечі батьків. Краще за все такий формат підійде тим, хто має велику кількість часу на індивідуальну освіту дитини. Також цей формат є ідеальним для учнів, що знаходяться за кордоном та не мають змогу відвідувати онлайн-уроки. Дуже часто дітям на сімейній формі навчання батьки наймають репетиторів. Адже батьки не можуть пояснити повністю усі теми з усіх предметів. Тому репетитори можливо навіть необхідні на сімейній формі навчання, як і на інших. 

Екстернатна форма навчання:

Екстернатна форма навчання — форма навчання коли учень не відвідує занять, проходить шкільну програму по книжках та може приходити на консультації до вчителів, а також складає тести та контрольні роботи, у обраній школою формі (онлайн або офлайн). Навчаючись на екстернатній формі, учень може пройти за шкільний рік програму декількох класів. Оцінювання проходить через складання тестів та контрольних. Перейти на екстернатну форму навчання можуть не всі. 

Паралельна форма навчання

Паралельна форма навчання — це форма навчання під час якої учень або студент отримує одразу дві шкільні освіти або спеціальності. Студент, що паралельно навчається на двох спеціальностях має можливість отримати два дипломи за вищу освіту. На одній спеціальності студент навчається очно, а на іншій заочно. Учні, що знаходяться за кордоном і не хочуть переходити на сімейну чи екстернатну форму навчання, можуть обрати паралельну. Різниця у тому, що дитина не відвідує онлайн уроки, але проходить усі теми в такому ж самому темпі, що й учні дистанційно. Також учень повинен відправляти усі задані завдання та проходити контрольні і самостійні роботи.

Кожна форма навчання має свої плюси та мінуси. Знаходячись на сімейному навчанні батьки несуть відповідальність за освіту дитини, це і плюс так і мінус одночасно. Екстернатна форма доступна не для всіх, але можна зекономити велику купу часу навчаючись на ній. На дистанційній формі, через технічні проблеми, може не бути уроків і дитині прийдеться все самій розбирати. На паралельній формі треба мати багато часу та сил, щоб навчатися у двох школах одночасно. У кожному з випадків можна знадобитися репетитор. Якщо учень вже знає куди хоче поступати, то найкращим варіантом буде сконцентруватися на одному або декількох предметах. Та приділити цьому предмету найбільше уваги та сил.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Букі #Buki #Буки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...