• Головна
  • Як правильно вибрати корсет для здоров'я спини?
Новини компаній
12:20, 28 листопада 2022 р.

Як правильно вибрати корсет для здоров'я спини?

Новини компаній

Сидяча робота, малорухливий спосіб життя, відсутність спорту, шкідливі звички та неправильне харчування часто призводять до захворювань хребта.

Причини болю в спині можуть бути різні, наприклад, вроджені захворювання або м'язові спазми. Також біль може виникати на тлі запалених нервових закінчень або м'язів, розташованих близько до хребта.

Чинники болю в спині

Незалежно від факторів виникнення болю комплексне та повне лікування має бути призначене лікарем (або кількома фахівцями: неврологом, ортопедом та хірургом).

Розглядаючи спосіб життя сучасних людей, важливо відзначити, що м'язова структура, що підтримує хребет, слабшає у кожної третьої людини після 20 років. Єдиним винятком із цього правила є спортсмени, які виконують щоденні тренування.

Це означає, що м'язи необхідно зміцнювати, щоб забезпечити здоров'я всього організму. Для цього лікар може призначити курс лікувальної фізкультури, але деяким людям протипоказані фізичні навантаження або випадок захворювання настільки запущений, що лікувальна фізкультура без додаткових заходів не зможе впоратися із проблемою.

Навіщо потрібний корсет для постави?

У процесі лікування потрібно допомагати своєму тілу, тому радять носити корсети для спини. Існують різні типи:

  1. Жорстка фіксація. Застосовується у післяопераційному періоді та після тяжких травм.

  2. Напівжорстка фіксація. Показана тим, у кого інтенсивні та тривалі болі.

  3. Легка фіксація. Застосовується при легких формах хвороби.

  4. Функціональна коригуюча. При сколіозі та інших деформаціях хребта.

Залежно від виду травми чи місця, де спостерігаються болючі відчуття, лікар підбирає корсет. Також він може виконувати додаткові функції:

  • розподіл навантаження;

  • запобігання травмам;

  • розвантаження хребта;

  • зниження больових відчуттів;

  • прискорити процес загоєння;

  • профілактика загострень;

  • зменшення м'язового дисбалансу.

Необхідно розуміти, що саме собою носіння корсета не призведе до значного лікувального ефекту. Лікування має бути комплексним: таблетки, уколи, гімнастика, плавання та ін.

Різновиди ортопедичних корсетів

Ортопедичні корсети діляться як за принципом роботи, а й у відділах хребта, котрим вони пристосовані. Розрізняють такі види: коректори постави, динамічні, лежачі ортопедичні, гіперекстензійні, грудопоперекові, попереково-крижові, грудні, поперекові. Розглянемо кожен вид докладніше.

Поперековий коректор із посиленням

Цю модель найчастіше призначають, тому що вона допомагає: при забоях, відновленні після операцій, дорсопатіях, м'язових спазмах, грижах, вивихах хребців, м'язовому дисбалансі, профілактиці травм при заняттях спортом.

Завдяки загартованим ребрам він підтримує хребет в районі попереку, допомагає уникнути болю під час руху. Він одягається на спину, і допомагає розслабити хребет.

Ребристий поперековий корсет

Як вибрати попереково-крижовий корсет? Моделі можна класифікувати за рівнем фіксації.

Жорсткий. Призначається, якщо у хворого: колапс хребців, м'язова дистрофія, травми, неускладнені переломи хребта, перенесена операція видалення грижі.

Напівжорсткий. Показаний при: м'язовому дисбалансі, шишках, роботі з обтяженням, зміщенні хребців, для профілактики болю в спині і т.д.

Поперековий. Допомагає зняти осьове навантаження на хребет. Він дозволяє м'язам функціонувати належним чином, зменшуючи біль.

Пам'ятайте, що визначити який корсет вам необхідний і якою мірою фіксації може тільки лікар. Тому не займайтеся самолікуванням. Це найчастіше шкодить вашому здоров'ю, а чи не навпаки!

Якщо у перші кілька днів використання пристрій викликає дискомфорт, це нормально. Зрештою, він повинен допомогти вашим м'язам, а також хребту, щоб вони функціонували належним чином. Незвичні відчуття незабаром пройдуть, ваше тіло звикне до носіння корсета, і ви почнете почуватися набагато краще.

Організм людини має м'язову пам'ять, тому після зняття корсета м'язи продовжать працювати в правильному положенні. Тому не бійтеся, що носіння корсету послабить ваші м'язи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...