• Головна
  • Багі та пічки для ЗСУ: як майстри допомагають захисникам України
Новини компаній
15:00, 30 листопада 2022 р.

Багі та пічки для ЗСУ: як майстри допомагають захисникам України

Новини компаній
Багі та пічки для ЗСУ: як майстри допомагають захисникам України

Поки військові наближають перемогу на фронті, українці продовжують підтримувати захисників. Зараз особливо актуальними стали засоби для обігріву, які можна використовувати в польових умовах. Не менш важливими є й авто, які додають військовим мобільності та не бояться зимового бездоріжжя.

Українські майстри не лишаються осторонь. На Буковині в селі Ломачинці місцеві мешканці налагодили виготовлення “бандеропічок” для Збройних Сил. Майстри придумали, як це зробити недорого і швидко з простого газового балона.

Ця сільська громада вже давно активно допомагає військовим — ще з 2014 року організовує благодійні заходи, збирає кошти на техніку й амуніцію, плете у школі маскувальні сітки, загальна площа яких вже сягнула гектара. Робити “буржуйки” тут почали навесні 2022-го. 

Щоб власноруч змайструвати таку пічку, не потрібно великого досвіду та особливих знань, переконані умільці. Вони зазначають, що можна зробити виріб за 1-1,5 дні, а якщо працювати командою, то значно швидше. Для цього згодяться пусті балони з-під газу та трохи металу й арматури, з яких роблять ніжки, ручки й інші елементи.

З інструментів потрібні здебільшого болгарка, зварювальний апарат та електроди, молоток, зубило, маркер для розмітки. Не варто забувати й про засоби захисту: рукавиці, захисні окуляри, краги та маску зварювальника. 

Протягом березня-травня майстрам з Ломачинців вдалося виготовити понад 60 пічок, які одразу поїхали до Харківської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської областей. Частину булер’янів передали до місць проживання вимушених переселенців. Восени майстри знову взялися до роботи - кількість виробів, відправлених захисникам, давно перевищила 100.

Також цієї осені в Ужгороді створили перший закарпатський багі - легкий військовий автомобіль-всюдихід. Завдяки високій швидкості, невеликій вазі та маневреності ця автівка може стати незамінним помічником українських захисників, які проводять блискавичні операції на передовій та в тилу ворога. Назвали авто “Ведмідь” на честь символа Закарпаття.

"У своєму роді це унікальний автомобіль – не 2-місний багі, які є більш поширеними, а 5-місний. Має вантажну платформу, на якій можна перевозити зброю або транспортувати поранених. А ще він швидкий та маневрений, легко ремонтується, - каже Максим Ладиженський, майстер, який виконав більшість робіт зі створення авто. -  Цю машину можна розігнати до 120 км/год по нерівній місцевості, а по відносно рівному полю навіть до 140 км/год. Підвіска працює так, що автівка долає всі перепади рельєфу”.

Майстер каже, що під час роботи найчастіше користується зварювальним апаратом, а під рукою завжди має кілька болгарок з різними кругами. І, звичайно, автомайстерню не уявити без наборів ключів, плоскогубців, кутників та інших ручних інструментів. Є й промислові інструменти, наприклад, вертикальний свердлильний верстат та промислова циркулярна пила.

У листопаді перший готовий багі вже передали підрозділу Сил Спеціальних Операцій "Азов". А профі взявся до створення нової машини. Виготовляти пічки та будувати багі майстрам допомагають  електроінструменти та зварювальне обладнання Dnipro-M

Автомобілебудівник із Закарпаття та команда з Буковини, як і десятки тисяч інших майстрів, які живуть в різних куточках нашої держави, зараз працюють над однією справою – допомогти нашим військовим усім, чим можливо, щоб якнайшвидше подолати ворога. Віримо в наші Збройні сили! Віримо в Україну! Разом обов’язково переможемо!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...