• Головна
  • RFID зчитувачі на сучасному виробництві - принцип дії, різновиди, сфери застосування
Новини компаній
13:00, 18 листопада

RFID зчитувачі на сучасному виробництві - принцип дії, різновиди, сфери застосування

Новини компаній
RFID зчитувачі на сучасному виробництві - принцип дії, різновиди, сфери застосування, фото-1

Необхідність в проведенні маркування сьогодні присутня в більшості сфер виробництва, постачання та реалізації товарів. Технологія RFID – один із сучасних способів автоматизації ідентифікації об’єктів. Будь-яка система складається зі зчитувача та спеціальних міток. Подібна система допомагає ефективно організувати виробничі процеси, зробити їх більш швидкими, продуктивними та безпечними.

Сфери застосування RFID-системи

Застосування автоматичної системи ідентифікації широко розповсюджена серед сучасних підприємців. Саме такі технології призначені для підвищення безпеки та контролю організації діяльності на різних підприємствах. Якщо казати про конкретні приклади, то варто згадати найбільш популярні:

  • логістика (складська і транспортна)
  • маркування одягу, ювелірних виробів, фармакологічних товарів
  • контроль переміщення персоналу, транспорту та товару в межах одного підприємства
  • бібліотеки, архівні сховища
  • ведення обліку товарообігу

Завдання, яке виконує RFID-зчитувач – швидко та коректно зчитувати, ідентифікувати мітки, що нанесені на певні об’єкти. Всі позначки, що потрапляють в зону дії рідера моментально ідентифікуються, а зчитані дані заносяться до комп’ютера.

Різновиди RFID-рідерів

Асортимент рідерів передбачає наявність декількох видів обладнання. В залежності від типу виконання рідери можуть бути стаціонарними або переносними (ручними).

Стаціонарні зчитувачі здебільшого використовуються в транспортній та складовій логістиці. Вирізняються високою точністю роботи та продуктивністю. Працюють над передачею даних згідно декількох протоколів. Все залежить від технічних характеристик та можливостей приладу.

Переносні або ручні рідери мають свої беззаперечні переваги. Ручний рідер демонструє високий клас захисту даних. Але при цьому вирізняється невисокою швидкістю зчитування. Частіше всього саме такі види рідерів допомагають організувати процес проведення інвентаризації або провести контроль комплектування товарів на складах. Окрім того, що ручні рідери мають RFID-модуль, вони додатково обладнуються сканерами штрих-кодів. Така універсальність та здатність до виконання декількох задач одночасно прискорює проведення складних та довготривалих процесів на виробництві.

Принцип дії рідера

Принцип дії RFID-зчитувача однаковий для кожного окремого виду. Пристрій працює завдяки акумуляторній батареї. Мікропроцесор відповідає за генерування та відправку радіохвилі. Товари або будь-який інший об’єкт маркується спеціальною міткою, до якої і направляється радіохвиля. Мітка являється носієм необхідної про товар інформації, яка автоматично зчитується та заноситься до ПК, або іншого цифрового обладнання. Програмне забезпечення відповідає за збір та обробку інформації. Для того, щоб можна було без проблем працювати рідером на деякій відстані від міток на об’єктах, монтується спеціальна антена. Вона розширює активне коло дії пристрою та робить роботу з ним більш швидкою та точною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...