• Головна
  • Завтра в Ужгороді відкриється персональна виставка художника Василя Брензовича
18:10, 6 жовтня 2022 р.

Завтра в Ужгороді відкриється персональна виставка художника Василя Брензовича

7 жовтня о 16 год. у виставковій залі музею відбудеться відкриття виставки Василя Брензовича, заслуженого художника України, члена Національної спілки народних митців України, голови Об'єднання професійних художників м. Ужгорода, члена Спілки незалежних художників КЕТ ім. А. Кашшая.

Василь Брензович народився 20 травня 1951 року на Закарпатті в селі Люта Великоберезнянського району. Потяг до малювання художник відчув з раннього дитинства, сам він пригадує: «Відколи себе тямлю – малюю»!

Бажання перетворити навколишню дійсність у художню реальність, тяга до  святого" малярства привели Василя до Ужгородського училища декоративно-прикладного мистецтва імені А. Ерделі, в яке він вступив у 1972 р., навчався на відділенні «Художньої обробки дерева». Закласти фундамент теоретичних знань майбутньому художнику допомогли талановиті митці й педагоги Йосип Пал, Іван Манайло, Йосип Бачинський, Василь Петрецький.

У 1976 році закінчив училище з відзнакою. По завершенню навчання багато років працював художником-оформлювачем на Закарпатському виробничому комбінаті Художфонду України.

Сьогодні картини Василя Брензовича знаходяться в музеях та приватних колекціях як України (Ужгорода, Львова, Києва, Маріуполя, Запоріжжя), так близького і дальнього зарубіжжя. Василь Михайлович одночасно працює в жанрі іконопису та художньої обробки дерева. Активно виставляється на обласних, республіканських і міжнародних виставках.

Пленерний живопис – основа творчої майстерності художника. Більшість картин та етюдів пише наживо в реалістичній манері, вловлюючи сонячні відблиски та  мінливі настрої дня. Життєве кредо митця – гармонійне єднання з природою. «Тут все можна пізнати, і лише треба шукати та вміти прочитати загадкові знаки природи в прямому спілкуванні з нею», – переконаний митець.

Також в авторському доробку чимало творів інших жанрів. Портрети, що належать його пензлю, є відображенням життя й побуту краян: односельців, рідних та друзів художника. Василь Брензович - автор більше 200 портретів відомих людей краю. Натюрморти Василя Брензовича – легкі та не претензійні.

Сам художник – випромінює тільки добро, спокій і безмежну закоханість у мистецтво. Ця закоханість є головною силою його життя.

Разом з синами зробив 7 іконостасів та розписів храмів в Україні та за її межами.

Щиро запрошуємо на виставку!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Брензович #Ужгород #музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...