• Головна
  • «Логістичний» фронт: як Нова пошта разом з благодійними фондами та волонтерами наближає перемогу – інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму компанії
Новини компаній
15:00, 28 вересня 2022 р.

«Логістичний» фронт: як Нова пошта разом з благодійними фондами та волонтерами наближає перемогу – інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму компанії

Новини компаній

Розв'язана росією війна так чи інакше торкнулася кожного українця та не залишила жодного шансу уникнути змін представникам бізнесу. Подолати виклики судилося не всім. Але підприємства, які зуміли налагодити роботу під час війни, тепер не тільки намагаються повернути довоєнні прибутки, а й знаходять можливості допомагати ЗСУ та українцям.

Лідер ринку експрес-доставки, компанія Нова пошта, також зазнала збитків та мала проблеми з логістикою через окупацію частини території України. Водночас всередині компанії відбулись суттєві зміни, і головним результатом стало масштабування гуманітарного напряму роботи. Саме завдяки йому сьогодні отримують допомогу мільйони нужденних українців, а також наших захиників. Про соціальну трансформацію Нової пошти розповів керівник гуманітарного напряму Андрій Григоров.

«Логістичний» фронт: як Нова пошта разом з благодійними фондами та волонтерами наближає перемогу – інтерв'ю із керівником гуманітарного на..., фото-1

Керівник гуманітарного напряму Нової пошти  Андрій Григоров

- Розкажіть більш детально про зміни всередині компанії та про новий напрям діяльності. Чому виникла потреба у такій реорганізації?

Гуманітарну пошту ми створили ще у 2014 році, після введення російських військ на територію Донбасу. Відтоді глобальних змін у її діяльності не відбулося, вона, як і раніше, займається перевезенням гуманітарних вантажів, а також надає хаби, де наші співробітники чи волонтери фасують та зберігають харчові продукти.

Ситуація після 2016 року змінилася через відносне “замороження” бойових дій. Утім Гуманітарна пошта не припинила свого існування, а трансформувалася та допомагала медичним закладам. У 2020-2021 роках компанія посилила допомогу волонтерам, які намагалися приборкати covid-19.

Після 24 лютого ми ледь не миттєво відреагували на повномасштабну війну. Завдяки попереднім рокам Нова пошта накопичила досвід, який дозволив швидко задовольнити дедалі більший попит на перевезення гуманітарних вантажів. Наразі ми займаємось сортуванням, складанням, перевезенням продуктових наборів та опікуємося величезною кількістю соціальних програм.

Але є й інші напрями, які потребують уваги – лікарні та ДСНС, потреба в евакуації населення та евакуації бізнесів із небезпечних регіонів та інші. Саме тому ми вирішили створити окремий гуманітарний напрям діяльності у Новій пошті, частиною якого і стала Гуманітарна пошта.

«Логістичний» фронт: як Нова пошта разом з благодійними фондами та волонтерами наближає перемогу – інтерв'ю із керівником гуманітарного на..., фото-2

Фасування продуктових наборів на хабі Нової пошти

- У чому саме полягає ваша співпраця з волонтерами?

Починаючи з 2014 року ми працювали з невеликою кількістю волонтерських організацій — на піку збройного протистояння їх було 82. Після 24 лютого волонтерський рух посилився, значно зросла кількість людей, які бажали допомагати співгромадянам, військовим та медичним закладам. Наразі ми на постійній основі співпрацюємо з понад 450 благодійними організаціями.

Ми намагались розділяти організації на окремі групи за видами їхньої діяльності. Хтось спеціалізується на наданні допомоги для бездомних тварин, інші піклуються про внутрішньо переміщених осіб і так далі. Така класифікація дозволяла нам швидше реагувати на потреби. Водночас на підставі цього впорядкування волонтери потроху почали об'єднуватися та спілкуватися між собою, обмінюючись досвідом. Це нам дуже допомогло, адже дозволило пришвидшити надання допомоги. Я щиро переконаний, що саме волонтерський рух — це рушійна сила українського спротиву.

Проте ми не лише допомагаємо волонтерам, але й час від часу виконуємо їхню місію. Скажімо, Нова пошта відповідала за транспортування дітей, які мешкали в інтернатах Донецької та Луганської областей, до безпечних місць на західній Україні. Саме в наших відділеннях можна скористатися звичайними логістичними послугами, а за необхідності можна було отримати гуманітарну допомогу, зокрема набори їжі. Ми мріємо, щоб наша компанія перш за все асоціювалася з допомогою та волонтерством.

Наша подальша мета — перетворити гуманітарний напрям на величезну платформу, що зможе знайомити та об’єднувати волонтерів. Така співпраця дозволить не лише обмінюватись досвідом, а й спростить процеси, прибираючи з них зайві маніпуляції.

Таким чином, Нова пошта працює над створенням волонтерського ком'юніті в масштабах всієї України, яке допоможе знаходити організацію потрібного профілю будь-кому і будь-де. Така робота передбачає перш за все залучення на платформу якомога більшої кількості волонтерів та їх класифікацію за видами діяльності.

- Як Гуманітарна пошта співпрацює з благодійними та громадськими організаціями? Якими програмами може скористатися волонтер?

Гуманітарна пошта дозволяє за власний рахунок користуватися логістикою не тільки разово, але й на постійній основі. Потрібно лише стати акредитованим учасником програми, підписавши договір з Новою поштою. Уже більше 450 волонтерських об’єднань та фондів скористалися цією програмою та на регулярній основі відправляють свої вантажі. Усю логістику у такому випадку оплачує Нова пошта. Для звітності й підрахунку використовується система балів — вони нараховуються кожному учаснику програми на початку місяця. Один бал — одна гривня. Після реєстрації на сайті та ухвалення заявки організація отримує на свій рахунок 2-3 тис. балів,тобто 2-3 тис. гривень. Великі компанії, з якими ми співпрацюємо з 2014 року, щомісячно отримують і по 100 000 балів.

Щоб розпочати співпрацю, потрібно обрати доступну програму на сайті гуманітарного напряму Нової пошти та натиснути кнопку “Подати заявку”.

«Логістичний» фронт: як Нова пошта разом з благодійними фондами та волонтерами наближає перемогу – інтерв'ю із керівником гуманітарного на..., фото-3

Нова пошта відновлює роботу на деокупованих територіях

- Чи можуть волонтери одноразово скористатися послугами доставки гуманітарного вантажу за рахунок компанії?

Так, можуть, навіть фізичні особи. Не обов'язково бути волонтером, щоб скористатися цією послугою. Програма починає працювати після того, як фізична особа подає відповідну заявку. Для цього потрібно описати, яка є проблема та як ви збираєтеся допомогти. Ми маємо впевнитися, що цей вантаж не має нічого спільного з комерційною діяльністю.

У такому випадку надається одноразовий промокод, за яким наші співробітники у відділенні оформлюють доставку коштом компанії. У такому випадку за доставку платить сама Нова пошта.

Щомісяця понад сто людей користуються такою послугою. Утім, виявилося, що значна кількість таких запитів надходить все ж таки від волонтерських організацій. Вони не хочуть працювати на постійній основі через невеликий обсяг постачання. Але ми закликаємо їх все одно укладати з нами договір, навіть якщо кількість відправок не перевищує декількох на місяць. Адже це дозволить їм отримати додаткові бонуси, а нам — швидше обробляти ці запити.

Хай там як, ми раді усім волонтерам. Їхня робота вкрай необхідна для держави, вона допомагає нам швидше змінюватись на краще та наближує нашу перемогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...