• Головна
  • Закарпаття і область Боршод-Абауй-Земплен Угорщини продовжили співробітництво
13:55, 3 серпня 2022 р.

Закарпаття і область Боршод-Абауй-Земплен Угорщини продовжили співробітництво

Вчора у м. Мішкольц Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та голова Загальних зборів області Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина) Банне др. Гал Богларка підписали Програму з розвитку співробітництва на найближчі 2 роки. Цей документ офіційно продовжує Угоду, укладену між регіонами у 2011 році.

Упродовж цього терміну сформувалося міцне партнерство між різними організаціями Закарпаття та областю Боршод-Абауй-Земплен. Успішним прикладом співпраці став проєкт вартістю 463 394,15 євро у рамках програми НUSKROUA під назвою “Транскордонний обмін знаннями про метод міні-інвазивної хірургії та сучасна медична допомога» із Закарпатською обласною клінічною лікарнею ім. А.Новака і Центральною лікарнею й університетською навчальною лікарнею округу Боршод-Абауй-Земплен. Основна мета проєкту – покращити рівень медичних послуг для громадян у прикордонній зоні Угорщини та України. У рамках Угоди відбувся обмін досвідом між хірургами, проведено семінар-практикум, оголошено відкриті процедури закупівлі медичного обладнання в рамках національного законодавства у системі Prozorro до 30 листопада 2022 року.

Інший проєкт – екологічний – РЕВІТАЛ-1 підготовлено у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014-2020» з відновлення зони шахт та захисту регіону Верхньої Тиси.

Цього разу сторони домовилися продовжити транскордонне співробітництво у галузі освіти, туризму та екології. Володимир Чубірко та пані Богларка домовилися сконтактувати населені пункти, органи самоврядування, навчальні заклади обидвох регіонів. Окрім цього, голова Загальних зборів округу Боршод-Абауй-Земплен запропонувала допомогу із оснащення бомбосховищ окремих шкіл, аби закарпатські діти могли повернутися до живого навчання 1 вересня. Управління міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради вже готує відповідні дипломатичні листи.

Пані Богларка наголосила, що влада Угорщини виділяє для українських студентів, що постраждали під час війни з росією, стипендію. Вона запропонувала свою допомогу з контактами Мішкольцького університету.

У кінці зустрічі Палата представників округу передала гуманітарну допомогу для тимчасово переселених українців, які зараз живуть на Закарпатті. Це продукти харчування тривалого зберігання вартістю майже 1 млн. форінтів.

Сьогодні, коли вимушені міграційні процеси українців у зв’язку з агресією росії посилилися, особливо важливо поновити мости співпраці і розвивати нові проєкти. Щиро вдячний нашим колегам із округу Боршод-Абауй-Земплен. Працюємо далі і продовжуємо налагоджувати роботу з регіонами-партнерами, – прокоментував візит Володимир Чубірко.

У складі української делегації також перебували депутати Закарпатської обласної ради Йосип Борто та Пейтер Чобо, консул Угорщини в Ужгороді Ласло Куті та начальник Управління міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради Василь Маковський.

Про це інформує пресслужба Закарпатської обласної ради

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Боршод-Абауй-Земплен #співробітництво #2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...