• Головна
  • Яким є типовий біженець з України у Чехії? - соціологічне дослідження
19:53, 14 липня 2022 р.

Яким є типовий біженець з України у Чехії? - соціологічне дослідження

Унікальне дослідження провело Міністерство праці Чехії. Виявилося, що типовий дорослий біженець із України – це молода освічена жінка з одним чи двома маленькими дітьми. Більшість із них знайшли постійне житло, а головною проблемою залишається мовний бар'єр. При цьому більше половини біженців мають фінансові проблеми.

Українці, що поїхли в сусідні країни, рятуючись від бомбардувань, – це переважно жінки та діти.

Більш ніж у 30% українців, які прибули до Чехії, – вища освіта. При цьому 60% із них стикаються із серйозними фінансовими проблемами, а 25% потрібна термінова фінансова допомога. Найгірше становище у тих, хто живе у гуртожитках. Їхня частка становить 15%.

44% біженців – жінки продуктивного віку, 35% – діти, 4% – пенсіонери, 17% – чоловіки продуктивного віку. 75% дорослих ще не виповнилося 45 років і майже кожен третій ще не досяг 30-річного віку.

З травня потік біженців, які прибувають до Чехії, пішов на спад. Однак і в Празі, і в інших регіонах республіки, як і раніше, діють пункти допомоги, де влаштовують прибулих, надають першу підтримку, допомагають зорієнтуватися волонтери, поліція у справах іноземців, пожежники.

У червні Міністерство розіслало анкети всім українцям, які подали заяву на отримання гуманітарної допомоги та надали свою електронну адресу. У відповідь відомство отримало майже 16 000 заповнених опитувальників і опрацювало отримані дані. Таким чином чеські фахівці зібрали дані про 50 236 біженців: це 29 012 дорослих та 21 224 дитини.

Отже, типова українська родина біженців у Чехії – це мати з дитиною. У 60% випадків це дитина молодше 5 років.

44% респондентів живуть у житлі, наданому чехами з солідарності. 25% житло винаймає. У гуртожитках лишається 15% біженців. У готелях та пансіонах – менше 10%.

Житлом на півроку забезпечено 18%. У 17% немає обмежень щодо термінів проживання. Менш ніж 17% не знайшли постійного житла.

Більше половини людей продуктивного віку знайшли роботу здебільшого на великих підприємствах. Проте за спеціальністю працевлаштувалися лише 16%. Головна проблема – відсутність знання мови.

З початку війни в Україні в Чехії було оформлено 390 тисяч віз тимчасового захисту, які надаються біженцям. Оскільки деякі українці їдуть до третіх країн або повертаються на батьківщину, точну їх кількість на території Чехії визначити складно. За даними МВС, у країні може перебувати від 280 до 300 тисяч громадян України.

«Чеська Республіка стала третьою країною Європейського союзу за кількістю біженців, що в'їхали, і з найбільшою кількістю біженців на 100 000 населення», – повідомляють автори аналітичного дослідження, підготовленого Міністерством праці.

На першому місці – Польща, де на 9 липня було зареєстровано 1,19 млн осіб із візою тимчасового захисту. На другому – Німеччина – 670 000. Чехія – на третьому (390 000).

Також у доповіді вказано Італія (132 600), Іспанія (123 800) та Словаччина (79 600).

У Чехії на 100 000 населення припадає 3646 біженців.

Про це розповіла служба "Радо Прага"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чехія #біженці #соціологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...