• Головна
  • Через кібератаки українців закликали повідомляти про "аномальні події" в Інтернеті — РНБО
18:05, 16 лютого 2022 р.

Через кібератаки українців закликали повідомляти про "аномальні події" в Інтернеті — РНБО

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) закликала українців повідомляти про підозрілі явища в ґаджетах або в Інтернеті. Якщо користувач помітить щось схоже, йому слід звернутися до швидкої групи реагування CERT-UA.

Про це повідомляє заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк під час брифінгу.

Швидка група реагування CERT-UA фіксує аномальні явища та інциденти у кіберпросторі. Про зафіксовану активність вони повідомлять всім суб’єктам для реагування. Сергій Демедюк закликає українців не ігнорувати ситуацію у мережі Інтернет та соціальних мережах під час кризового періоду.

“На цей кризовий час повідомляйте CERT-UA про будь-які аномальні події. Не бійтеся, ви не заспамите лінію Держспецзв’язку”, – пояснив він.

Сьогодні здійснювалася кібератака через соціальну мережу Facebook. Група реагування Cert-ua попереджає, що зловмисники надсилають шкідливі повідомлення, за допомогою яких зламують і крадуть дані.

Довідка. CERT-UA функціонує в складі Державного центру кіберзахисту Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Уряд створив цю команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України. Вона є акредитованим членом Форуму команд реагування на інциденти безпеки First з 2009 року.

Нагадаємо, з 15 лютого користувачі скаржилися на перебої у роботі “Приват24” та “Ощадбанку”. Також недоступні сайти Міністерства оборони України та Збройних Сил України. Доступ до онлайн-сервісу державного банку “ПриватБанк” відновлено. Послуги “Ощадбанку” все ще недоступні, попри заяви пресслужби банку. Роботу інформаційних ресурсів вдалось відновити, водночас продовжують надходити повідомлення про нові атаки. Початковий вектор, звідти фіксується перевантаження трафіку — Росія та Китай. На сайт Міністерства оборони України все ще триває кібернапад, який розпочався ввечері 15 лютого. Відомство додало, що хакери методом DDoS-атак знайшли вразливі місця у програмному коді самого сайту, але над цим працюють фахівці та партнери із США. 

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кібератаки #Інтернет #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...