• Головна
  • Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”
14:33, 12 лютого

Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”

Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”, фото-1

Нещодавно у столиці відбулась масштабна акція на підтримку п’ятого президента України Петра Порошенка, на яку з різних куточків держави з’їхались тисячі однопартійців та прихильників. Політичної оцінки події давати не будемо. Водночас, не секрет, що ядро підтримки утворювали саме депутати різних рівнів партії “Європейська Солідарність” та пересічні однопартійці. У їх рядах і представники бізнесу, які активно залучили на акцію своїх працівників. У цьому нічого поганого нема, адже саме “ЄС” очолювана Петром Порошенком дала цим людям ідеологію та право бути представленими у різних рівнях влади.

Звісно, що поїхала “на Київ” і закарпатська делегація, до складу якої увійшли представники територіальних громад краю. Одразу в стрічках соцмереж викладались фото-відео з акції, на яких можна було побачити депутатів обласних, районних рад та багатьох обранців новостворених ТГ.  Але що привернуло увагу, так це відсутність Тараса Анатолійовича Потапчука, депутата та представника однієї з найбагатших громад Закарпаття – Холмківської. Така позиція – це яскравий приклад того, що окремим депутатам ідеологія партії, солідарність з лідером та взаємопідтримка не більш як пустий звук і нічого не варті.  Звісно, що пан Потапчук може підготувати кілька сценаріїв для виправдання своєї відсутності, серед яких найпоширеніша наразі причина – хвороба. Однак він не зможе знайти пояснень, як своїми руками йому вдалося розвалити партійний осередок “Європейської Солідарності”, а його дії не лише суперечать програмі та завданням “ЄС”, але суперечать нормам депутатської етики та здорового глузду.

І тут вже більше питань не до самого Потапчука, а до обласного керівництва «Євросолідарності» та її кураторки – народної депутатки України  Іванни Климпуш-Цинцадзе. Адже ще задовго до місцевих виборів було зрозуміло про нечистоплотність Тараса Потапчука. Але сьогодні на порядку денному радше не чому і як він став депутатом від політичної сили, а чому досі до Потапчука не застосовано процедуру відкликання мандату.

І мова зараз не лише про те, що його діяльність не відповідає програмі партії та її осередку. Ще до висунення Потапчука від “Європейської Солідарності” варто було елементарно проаналізувати не лише біографію, але й дізнатися про людські цінності, законослухняність, чим кандидат може підсилити партію, що дасть громаді. Якщо б ця робота була проведена – Потапчук просто не міг би балотуватись від “Європейської Солідарності”.

Для цього вистачить поглянути на відкриті джерела інформації, зокрема дані Національного агентства з питань запобігання корупції та державного реєстру декларацій про доходи, адже Тарас Потапчук згідно чинного законодавства зобов’язаний подавати такі відомості про себе та своїх близьких.

Що ж, опираючись у першу чергу на факти неодмінно ознайомимось з деклараціями про доходи власноруч оприлюдненими Тарасом Анатолійовичем Потапчуком. Жодних оціночних суджень, лише факти.

Шановні читачі, наливайте собі чай, а представники партії “Європейська Солідарність” накапайте заспокійливе, а ми розпочинаємо знайомство з депутатом Холмківської сільради Потапчуком Т.А.

Практично всі подані декларації про доходи мають “червоні прапорці” – систему,  що підсвічує підозрілі дані. А саме:

  • Активи в 10+ разів перевищують доходи. Сума грошових активів (розділ 12) декларанта і родини в 10+ разів вища за суму всіх доходів (розділ 11) декларанта і родини.
  • Член сім’ї не надав інформацію. Щодо будь-якого задекларованого об’єкта є дані, які відсутні, бо член сім’ї не надав інформацію. Частина менш важливих даних, які в принципі можуть бути невідомі члену родини (податковий номер компанії, і т.п.) не перевіряється.
Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”, фото-2

АВТОМОБІЛІ у декларанта та його родини відсутні. Правда всі жителі Холмківської громади можуть з легкістю переконатись у зворотному просто під час сесії сільради, адже туди депутат Потапчук як правило приїздить на гарній Skoda  Superb з “простими” держномерами АО1000С…. Також раніше в автопарку було помічено Mazda.

Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”, фото-3
Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”, фото-4

НЕРУХОМІСТЬ ДЕПУТАТА ТА ЙОГО РОДИНИ. У 2016 році дружина Потапчука, Елеонора, задекларувала у своїй 100% власності квартиру в Ужгороді площею 72 м². Цю ж квартиру ми бачимо і у декларації депутата 2017 р. Надалі ця квартира “зникає” з декларацій, однак дані про кошти від її можливого продажу не відображено. Новий об’єкт – квартиру площею 98.3 м² декларує Потапчук у 2018 році. Окрім нього, дружини та малолітніх дітей, серед власників фігурує також Дебрецені К.Т. (саме вона як ФОП швидше за все є офіційним керівником рекламного бізнесу пов’язаного з депутатом, але про це далі по тексту). До слова, саме Потапчук Т.А. з 2019 року є керівником об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “ГАЗДА-2014” за адресою м.Ужгород, вул. Швабська, 75. Тож можна припустити, що депутат має нерухомість від одного з найдорожчих забудовників в обласному центрі. Землі нема (згідно декларації).

Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”, фото-7

Роботи нема, доходів нема, грошових активів у декларанта також нема, а нерухомість з’являється (у декларації не зазначено джерело походження – придбав, успадкував, “подарували”)…

ДОХОДИ ДЕКЛАРАНТА ТА ЙОГО РОДИНИ. У кращих традиціях українських політиків та чиновників, в Потапчука у цьому розділі прочерки за період 2016 – 2020 рр. Доходів, як і роботи у депутата не було, натомість «під матрацом» звідкись взялись 100 000 грн., які відображені у деклараціях за 2016-2017 рр.

Його дружина є власником 80% від загального капіталу “ПП Системи безпеки Легіон”, але інформація про фінансові надходження відсутня. Згідно декларацій у неї не було значних доходів, а найбільшим джерелом зазначено державну та соціальну матеріальну допомогу . Тим часом, Елеонора Потапчук за ті ж роки декларує незмінну суму готівкових коштів – 500 000 грн. Лише у березні 2021 року сума дещо зменшилась і становить 470 000 гривень. Родина може проводити майстер-класи з питань, як при відсутності доходів не витрачати наявну готівку з “під матрацу”. На відміну від свого чоловіка-депутата Елеонора Потапчук має офіційне місце роботи у музичній дитячій школі та зарплату менше 5 000 грн. згідно поданої декларації у березні 2021 року.

МІСЦЕ РОБОТИ

Вже у далекому 2014 році Потапчук Т.А. закрив однойменний ФОП, що займався роздрібною торгівлею з лотків та на ринках. І згідно поданих декларацій за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки Потапчук Тарас Анатолійович тимчасово не працює. Водночас зазначає, що обіймає посаду депутата сільської ради. Нагадуємо, що згідно чинного законодавства України за виконання депутатських повноважень не передбачено заробітної плати.

Більше того, у відповідності до ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” ст. 8, ч. 1, депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради повинен:

Пункт 2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;

Пункт 6) не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов’язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

Як гарантовано стати депутатом найбагатшої громади Закарпаття: пусті декларації, судові спори та статус вічно “тимчасово непрацюючого”, фото-8

Тобто, Потапчук Тарас Анатолійович вже багато років поспіль у своїй декларації власноруч засвідчує статус безробітного – тимчасово не працюю.

Водночас в наданій Центральній виборчій комісіїінформації Потапчуком Т.А. для участі у місцевих виборах  25.10.2020 чітко написано – Рекламне агенство “Позерай”, Комерційний директор. Чергова брехня від Потапчука?

Якщо вже згадувати РА “Позерай”, то не вдалося одразу знайти якоїсь податкової звітності. Правда вищезгадана у декларації Дебрецені К.Т. як одна із власниць квартири на 98.3 м² якраз і займається підприємницькою діяльністю у сфері 73.11 Рекламні агентства. Пошуковик Google.com  по запиту РА “Позерай” одразу видає відповідь: “Рекламна агенція “ПОЗЕРАЙ” – ваш провідник у світі реклами. Наші спеціалісти на професійному рівні виконають розробку, виготовлення і розміщення яскравої та унікальної реклами, здатної привернути увагу потенційних клієнтів і підвищити рейтинг вашого бренду”. Що ж, згідно офіційних декларацій про доходи за 2016-2020 роки “безавтомобільному”, “безземельному”, бездохідному і роками “тимчасово не працюючому” депутату сільради Потапчуку вдалося привернути увагу до своєї персони, однак поки у найгіршому світлі, що аж ніяк не додає політичних дивідендів і підтримки партії “Європейська Солідарність” від якої його обрано.

 Тим часом, не менш цікаві результати пошуку по запиту “Потапчук Тарас Анатолійович” знаходимо у Єдиному центрі обробки судових рішень та порталі Ужгородського міськрайонного суда.

Джерело: clipnews.in.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Судові спори #депутат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...