• Головна
  • Кому потрібен касовий апарат (РРО) у 2022 році
Новини компаній
14:02, 11 лютого

Кому потрібен касовий апарат (РРО) у 2022 році

Новини компаній

У 2022 р. в Україні набуває чинності закон, який зобов'язує представників малого та середнього бізнесу переходити на роботу з касовим апаратом або програмним РРО, підключеним до сервера податкової служби. Найбільш зручним та надійним фіскальним реєстратором, за оцінками користувачів та експертів, стає Checkbox. Але не всі українські підприємці, власники бізнесу повинні використовувати електронні каси, підключаючи їх до комп'ютера або іншого носія.

Кому потрібен касовий апарат (РРО) у 2022 році, фото-1

З якої дати запроваджується обов'язкове використання програмного РРО

Насамперед зазначимо, що використання програмних РРО не є примусовим: підприємці можуть продовжувати використовувати звичайні касові апарати. Різниця полягає в тому, що програмні каси зручніші і вигідніші за класичні, тому що економлять ваші гроші, час і нерви.

Реєстратор розрахункових операцій потрібний деяким категоріям ФОП, які приймають від клієнтів готівку, використовують при розрахунках з ними платіжні картки, жетони, чеки та ін. на місці торгівлі (надання послуг) або здійснюють фінансові операції у готівковій або безготівковій формі при поверненні покупцем товару.

Уряд переніс дату обов'язкового впровадження фіскальних реєстраторів для автоматизації з 01.10.2020 на 01.01.2022. Саме до цієї дати підприємці повинні визначитися, який РРО чи ПРРО вони використовуватимуть і встановлять його собі, надіславши повідомлення податковій службі. Зробити це можна за допомогою нашої компанії, що надає вдосконалений та надійний чекбокс для фіскалізації чеків.

Хто може не використовувати ПРРО в 2022?

Якщо ви ставитеся до категорії ФОП і проводите розрахунки зі своїми клієнтами лише за безготівковим випадком, ви можете спокійно продовжувати роботу без апарату РРО. Без онлайн-кас можуть працювати і підприємці, що належать до ФОП 1 групи.

Для яких ФОП застосування ПРРО стає обов'язковим у 2022 році

До підприємців, які вже в 2021 році обов'язково ставляться до застосування ПРРО для фіскалізації чеків та формування звітів по касі, належать ФОП 2-4 груп з річним доходом понад 1,32 млн. грн, а також ті, хто займається наступними видами діяльності. :

  • продаж підакцизних товарів;
  • реалізації технічно ускладнених побутових пристроїв, що мають гарантійне обслуговування;
  • продаж медичних препаратів та товарів медичного обладнання, сюди належить і надання платних послуг;
  • реалізація прикрас з дорогоцінних металів (ювелірних та сувенірних) з використанням дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.

В 2022 використовувати РРО будуть зобов'язані абсолютно всі ФОП 2-4 груп, без обмежень за видами діяльності та оборотом.

Чому деякі підприємці протестують проти онлайн-кас

Багато людей важко сприймають нові правила, особливо, коли справа стосується налагодженого та працюючого бізнесу. Деякі вважають, що таке нововведення обійдеться занадто дорого, навіть не намагаючись прорахувати вигоду від чекбокса. Враховуйте, що Checkbox ви можете протестувати та використовувати перший місяць безкоштовно, щоб переконатися у зручності апарата.

Дізнатися докладніше, як відбуватиметься використання фіскального реєстратора, особливості його дії, ви можете у консультантів нашої компанії. Ми працюємо з усією Україною та надаємо повну підтримку клієнту на всіх етапах реєстрації та використання пристрою для фіскалізації. І пам'ятайте, що закон є єдиним, і йому слід підкорюватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...